Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Konami usuwa bijatykę Skullgirls ze sprzedaży na konsolach PS3 i X360

Twórcy pracują nad nową wersją.

Bijatyki Skullgirls wkróce nie można będzie kupić w usługach dystrybucji cyfrowej konsol PlayStation 3 i Xbox 360. Mike Zaimont, główny projektant produkcji przyznał podczas ostatniej audycji w serwisie Twitch, że z prośbą o usunięcie tytułu wystąpił sam wydawca - Konami.

Grę wydano we współpracy z Autumn Games, które dowiedziało się o sprawie po fakcie, opisując wydarzenie jako „niezwykle irytujące”. Firma stara się teraz własnoręcznie zgłosić tytuł do certyfikacji w PlayStation Network, zanim 17 grudnia zespół odpowiedzialny za testy wybierze się na urlop.

Gracze, którzy zakupili tytuł wcześniej, będą mogli kontynuować rozgrywkę w trybie offline. Nie wiadomo jednak co stanie się z multiplayerem. Jak twierdzi Sony, to bezprecedensowa sytuacja.

Wszystko wskazuje więc na to, że Skullgirls przetrwa w amerykańskim PSN. Inaczej będzie jednak w Europie, gdzie Autumn Games nie może szybko przebyć procesu certyfikacji.

Firma współpracuje także z MarvelousAQL, by zagwarantować zastępcze miejsce w usłudze Xbox Live Arcade, ale nie wiadomo czy uda się zatwierdzić grę przed przerwą świąteczną.

Konami nie wyjaśniło przyczyn swojej decyzji. Warto jednak zauważyć, że w ubiegłym miesiącu Autumn Games i wydawca „zerwali relacje biznesowe”.

„W okresie publikacji ostatniej aktualizacji stało się jasne, że nowego patcha nie będzie można udostępnić, jeśli Konami pozostanie zaangażowane w Skullgirls” - napisano wtedy w komunikacie.

„Potrzebujemy pomocy Konami, by poradzić sobie z procesami certyfikacji w Microsofcie, ale do tej pory wydawca nie odpowiada na nasze wiadomości.”

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli gra zdoła przejść przez ponowne testy na konsolach, to otrzyma już wspomnianą aktualizację. Grę bez problemu kupić można także na Steamie, w wersji PC.

Skullgirls to bijatyka w 2D, wyprodukowana przez studio Lab Zero Games. Podstawowa wersja zawiera osiem wojowniczek, z ręcznie rysowanymi animacjami. Akcja toczy się w fikcyjnym Canopy Kingdom, a zadaniem gracza w trybie fabularnym jest zabezpieczenie potężnego artefaktu - Skull Heart.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze