Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolorowa platformówka Monster Boy z nowym trailerem

Zmieniono podtytuł gry.

Okazuje się, że podtytuł Monster Boy: The Wizard of Booze (pol. Czarodziej Gorzałki) jest zbyt kontrowersyjny. Twórcy tej kolorowej platformówki zmienili więc nazwę swojej gry na bezpieczniejsze Monster Boy and the Cursed Kingdom.

Tę kluczową modyfikację wprowadzono już jednak w ubiegłym roku, a teraz produkcja wraca do świadomości graczy za sprawą nowego zwiastuna, przygotowanego na rozpoczynające się w tym tygodniu targi gamescom.

Japońskie FDG Games produkuje Monster Boy jako „duchowego następcę” popularnej przed laty serii Wonder Boy/Monster World.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach, akcję obserwujemy z boku, a główny bohater posiada moc transformacji, pomocną podczas pokonywania przygotowanych etapów. Po drodze zbieramy monety i walczymy z przeciwnikami.

Prace wspomaga sam Ryuichi Nishizawa, czyli twórca oryginalnego Monster World. Prawa do tytułu posiada jednak Sega, więc deweloperzy musieli zdecydować się na inną nazwę.

Nishizawa był także współzałożycielem studia Westone Bit Entertainment, które odpowiadało za Wonder Boy/Monster World. Zasłużona japońska firma z Tokio zbankrutowała jednak w ubiegłym roku, po niemal 30 latach działalności.

Premiera na początku przyszłego roku, na PC, PlayStation 4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły