Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejna odsłona serii Battlefield dopiero „za kilka lat”

Priorytetem Star Wars Battlefront 2.

Dyrektor do spraw finansowych w Electronic Arts - Blake Jorgensen - ujawnił, że kolejna odsłona rozwijanej przez studio DICE serii strzelanek Battlefield ukaże się dopiero „za kilka lat”.

Podczas spotkania z inwestorami na niedawnej konferencji w Londynie menedżer stwierdził, że koncern chce teraz skupić się na kontynuacji Star Wars Battlefront (dzięki, DualShockers).

Jorgensen nie sprecyzował jednak, kiedy dokładnie mogłaby zostać wydana następna część cyklu Battlefield. Jedno jest jednak pewne - nowej gry nie ujrzymy w przyszłym roku. Nie można jednak wykluczyć, że pojawi się w 2018.

W przypadku strzelanki osadzonej w uniwersum „Gwiezdnych wojen” dyrektor finansowy, zapewnił, że deweloperzy ze studia DICE wzięli sobie do serca krytykę graczy i recenzentów związaną z pierwszą odsłoną serii.

- Tworząc następną grę, bierzemy sobie do serca tę krytykę i próbujemy rozwiązać wszystkie problemy, które miała pierwsza część - przekonuje Jorgensen.

Menedżer podkreślił, że Star Wars Battlefront 2 będzie „większą” produkcją niż poprzedniczka i zaoferuje graczom więcej treści. Pojawią się na przykład elementy pochodzące z przyszłych filmów - między innymi kolejnego epizodu.

Konkretnych szczegółów na razie jednak nie podano. Nie wiadomo na przykład czy w tytule znajdzie się kampania fabularna, której brakowało w pierwszej części. Nieznana jest też dokładna data premiery, choć Jorgensen po raz kolejny potwierdził, że strzelanka ukaże się w przyszłym roku.

Natomiast fani cyklu Battlefield muszą zadowolić się wydaną kilka tygodni temu najnowszą odsłoną cyklu, której akcja osadzona jest w czasach I wojny światowej. Twórcy zamierzają ciągle rozwijać grę - w planach są rozszerzenia zawierające między innymi dodatkowe mapy.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły