Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejna duża łatka Dishonored 2 na PC dostępna na Steamie

Już trzecia.

Twórcy Dishonored 2 nie próżnują, choć można zastanawiać się, dlaczego tak intensywnie zajęli się optymalizacją wersji PC dopiero po premierze - na Steamie udostępniono trzecią aktualizację gry, nadal w wersji beta.

Lista zmian i usprawnień mówi o ogólnej poprawie wydajności, kolejnych zmianach w obsłudze myszy czy możliwości wyłączenia efektu rozmycia obrazu.

Grze na pewno nie można odmówić urody

Naprawiono znikające tekstury i synchronizację pionową na monitorach z odświeżaniem powyżej 60 Hz, ulepszono też wsparcie dla wielu monitorów, także tych z natywną rozdzielczością 1440p oraz 2160p.

Postacie niezależne nie będą już wyświetlały czerwonej poświaty, elementy interfejsu wyświetlają się poprawnie bez względu na format obrazu, ograniczenie liczby klatek na sekundę zostało domyślnie ustawione na 60 FPS, a cienie wyglądają lepiej na wyższych opcjach.

Zredukowano także obciążenie komputerów przez efekty przezroczystości.

Zobacz: Dishonored 2 - Poradnik, Solucja

Twórcy wymieniają kilka błędów, których nie udało się jeszcze naprawić. Dla przykładu, odłączenie i ponowne podłączenie kontrolera podczas rozgrywki nadal może zablokować sterowanie, a procesory Phenom II po prostu nie uruchomią gry. Te kwestie muszą poczekać na kolejny patch.

Twórcy sugerują, by pierwszym krokiem było zainstalowanie najnowszych sterowników graficznych, także zawierających poprawki przygotowane z myślą o Dishonored 2. Dla Nvidii są to biblioteki 375.95, a dla sprzętu AMD - nowych 16.11.4.

Aby zainstalować łatkę w wersji beta, klikamy Dishonored 2 na liście w bibliotece na Steamie prawym przyciskiem myszy, wybieramy Właściwości, następnie zakładkę Beta i z listy poniżej opcję „BetaPatch”. Decyzję cofamy, wracając do standardowego ustawienia. Hasło nie jest potrzebne.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły