Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Rockstar pracuje nad Bully 2? Wyciekły screenshoty

I informacje o rozgrywce.

W sieci pojawiły się zrzuty ekranu, mające rzekomo pochodzić z Bully 2, czyli wyczekiwanej od dawna kontynuacji jednej z najsłynniejszych gier Rockstara.

Informacja pochodzi od użytkownika Reddita o pseudonimie ItsPonz, który z kolei miał znaleźć ją na serwerze Discorda, gdzie udziela się osoba mająca kontakt z jednym z hakerów posiadających dostęp do wykradzionych niedawno wewnętrznych dokumentów Rockstara. Nie możemy zatem mówić o informacji z pierwszej, ani nawet drugiej ręki i należy ją traktować z dystansem.

Niemniej, według przedstawionych informacji, Bully 2 powstaje od 2009 roku, jednak rozwój został czasowo wstrzymany ze względu na prace nad GTA 5 i Red Dead Redemption 2. Do projektu powrócono w 2017 roku, jednak działająca jeszcze na silniku GTA 4 wersja była bardzo przestarzała, więc postanowiono ją skasować i zacząć od zera.

Internauta mówi również, że pierwotnie gra miała być kontynuacją losów Jimmy’ego Hopkinsa, jednak ten koncept również trafił do kosza i w grze pokierujemy protagonistką o imieniu Aimee. Również akcję gry przeniesiono do brytyjskiego miasta Eldon (odpowiednik prawdziwego Essex), gdzie znajduje się liceum Bull & Kay High. Do wiadomości załączono kilka screenów, przedstawiających jednak grę w bardzo wczesnym stadium rozwoju.

Ciekawie prezentuje się kwestia rozgrywki. Teren gry ma być bardzo mały, obejmujący zaledwie szkołę oraz jej najbliższe okolice, jednak do każdego budynku będzie można wejść. Wspomniana jest mechanika, która pozwala dokonać włamania w jednym domu, podrzucić skradzione dobra do innego budynku i w ten sposób „wrobić” kogoś w kradzież - o czym dowiemy się z prasy w grze.

Gracze otrzymają też dostęp do szeregu „typowych dla nastolatków” aktywności pobocznych, takich jak możliwość podjęcia pracy dorywczej w sklepie. Anonimowy informator twierdzi, że gra trafi do sprzedaży dwa lub trzy lata po premierze GTA 6, gdyż na razie to na tym tytule w pełni skupia się Rockstar i dopiero po premierze „szóstki” deweloperzy będą mogli przeznaczyć więcej zasobów do pracy nad Bully 2.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Bully: Scholarship Edition

Xbox 360, Nintendo Wii, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze