Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koch Media z nową marką wydawniczą. Znamy listę gier

Nadchodzące produkcje spod szyldu Prime Matter.

Na początku czerwca mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie zorganizowanym przez Koch Media. Firma ujawniła nową markę wydawniczą zwaną Prime Matter, a także zaprezentowała szereg gier, które ukażą się pod jej szyldem.

Największym zaskoczeniem była informacja o pracach nad nową częścią kultowej serii Painkiller, ale Koch Media ma w zanadrzu jeszcze szereg innych propozycji. Opisujemy je pokrótce poniżej.


Crossfire: Legion

Futurystyczna strategia czasu rzeczywistego, opracowana przez kanadyjskie studio Blackbird Interactive, w którym znajdziemy twórców Homeworld, Company of Heroes czy Dawn of War. Akcja rozgrywa się w uniwersum strzelanki Crossfire.

Zagramy w trybie singleplayer i multiplayer. Deweloperzy obiecują otwarcie się na nowych graczy i szerokie możliwości personalizacji armii. Premiera w 2022 roku, oczywiście tylko na PC.


The Last Oricru

Czeski zespół GoldKnights opracowuje trzecioosobowe RPG akcji, osadzone w świecie łączącym średniowiecze i sci-fi. Kluczowa będzie wymagająca walka, ale też budowanie relacji z licznymi frakcjami. Wybory gracza wpłyną na sytuację w krainie oraz zmienią zakończenie przygody. Premiera w 2022 roku na PC i konsolach nowej generacji.


Encased

Izometryczne RPS science-fiction, które według twórców spodoba się miłośnikom klasycznych przedstawicieli tego gatunku. Opowiada o alternatywnej wersji świata z 1976 roku, w którym ludzkość znajduje artefakt zawierający technologię o stulecia wyprzedzającą aktualne czasy.

Trailer, który zobaczyliśmy, był stylizowany na materiał werbunkowy występującej w grze organizacji Cronus, zajmującej się badaniem artefaktu. Mimo większego nacisku na technologię, inspiracje Falloutem są jasne - wideo pokazywało nawet „zbroje” do złudzenia przypominające Pancerze Wspomagane.

Wczesna wersja jest już dostępna na Steamie. Gracze mogą sprawdzić pierwszy akt i część drugiego. Za grę odpowiada studio Dark Crystal Games.


Gungrave G.O.R.E

Krwawa strzelanka TPP z naciskiem na czarny humor. W zaprezentowanym nam zwiastunie bohater skręcił kark bandycie, jednocześnie robiąc salto w powietrzu. Deweloperzy to południowokoreańskie IGGYMOB. Premiera w 2022 roku na PC i konsolach.


The Chant (tytuł roboczy)

Thriller psychologiczny TPP autorstwa kanadyjskiego studia Brass Token, dla którego jest to debiutancki projekt. Bohaterka gry rozbudza demoniczne moce, z którymi następnie musi sobie poradzić. Akcja rozgrywa się na wyspie na Pacyfiku.

Główna postać będzie czasami zmuszona do walki, ale nie użyje standardowych broni, a raczej narzędzi do odpędzania złych sił. Tytuł trafi na rynek w 2022 roku, ukazując się na PC i konsolach.


Codename Final Form (tytuł roboczy)

Polskim akcentem na pokazie okazał się być futurystyczny FPS studia Reikon Games, osadzony w post-cyberpunkowym uniwersum. Wcielmy się w rolę cybernetycznej Walkirii, która ratuje ludzkość przed zagładą. Bohaterka jest świadomością myślącego statku kosmicznego, przeniesioną do humanoidalnego awatara. Data premiery nie jest znana, ale wiadomo, że zagramy na PC i konsolach.


Dolmen

Dolmen mocno przypomina serię Dead Space, ale z większym naciskiem na walkę wręcz. To gra akcji sci-fi, połączona z elementami RPG i inspirowana nieco twórczością H.P. Lovecrafta. Twórcy to brazylijskie Massive Work Studio, a premiera na konsolach i PC zaplanowana jest na 2022 rok.


Echoes of the End (tytuł roboczy)

Narracyjna, przygodowa gra akcji, przenosząca nas do świata fantasy. Wcielimy się w rolę Ryn, wojowniczki, która potrafi manipulować materią i ją niszczyć. Twórcy obiecują bogatą historię i zachwycające krajobrazy.

Jak na pierwszy projekt niewielkiego, umiejscowionego w Islandii studia Myrkur Games, gra robi wrażenie jakością grafiki i odwzorowania twarzy bohaterów - przynajmniej w trailerze. O jakości finalnego produktu przekonamy się w 2022 roku, uruchamiając produkcję na PC, PS5 lub Xbox Series X/S.


Scars Above

Serbskie Mad Head Games projektuje przygodową grę akcji w klimatach mrocznego sci-fi, opowiadającą o samotnej protagonistce, która musi przetrwać w nieprzyjaznym świecie pełnym koszmarów. Koch Media opisuje projekt jako „Alicja w Krainie czarów plus kosmici”. Gra zadebiutuje w 2022 roku na PC i konsolach.


Oprócz wspomnianych gier, pod nowopowstałą marką wydawniczą Prime Matter zadebiutują również m.in.:

  • PayDay 3
  • King's Bounty 2
  • Mount and Blade 2: Bannerlord 2 na konsolach
  • Kingdom Come: Deliverance na Nintendo Switch
O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze