Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Koch Media otwiera oddział w Polsce

Dystrybucja gier Deep Silver, Codemasters i Paradox.

Firma Koch Media ogłosiła „kolejny etap rozwoju na europejskim rynku”, czyli bezpośrednie wejście na polski rynek poprzez otworzenie nowego oddziału w Warszawie.

„Polski oddział będzie pełnoprawnym członkiem europejskiej organizacji Koch Media, a jego zadania skupią się na stale rosnącym polskim rynku oraz na krajach regionu: Czechach, Słowacji, Węgrzech, Bułgarii i Rumunii” - czytamy w informacji prasowej.

Przedstawiciele polskiego Koch Media potwierdzili, że firma zajmie się marketingiem oraz dystrybucją gier wideo od Codemasters, Deep Silver oraz studia Paradox Interactive.

Deep Silver to wydawca serii Metro

Na czele warszawskiego oddziału stanął Maciej Turski, w przeszłości zajmujący między innymi stanowisko dyrektora wydawniczego w Licomp Empik Multimedia.

- Jestem bardzo dumny i podekscytowany, że mogę pełnić tę rolę w Koch Media. Polska oferuje wiele możliwości. Koch Media, dzięki swojej pozycji, będzie mogło wykorzystać ten potencjał - zaznaczył Turski.

- Nadal staramy się w pełni skompletować zespół, ale już 1 października będziemy działać na pełnych obrotach. Wtedy też planujemy wydać pierwsze lokalne wersje naszych produkcji.

Jednym z pierwszych tytułów, który zajmie się polski oddział Koch Media, będzie Shenmue 3, które ukaże się w listopadzie. Miesiąc wcześniej do sklepów trafi też wyścigowy Grid od Codemasters.

Tagi

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły