Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klony Braid dostępne w Windows Store

Microsoft może „szybko i sprawnie” usunąć aplikację, ale gry nadal są dostępne.

Dwa dni temu Jonathan Blow, popularny twórca niezależny stojący między innymi za Braid, opublikował na Twitterze linki do Windows Store, gdzie znaleźć można nielegalne klony jego platformówki.

Co więcej, powyższe tytuły promowano na Twitterze z oficjalnego konta Microsoft Surface, śledzonego przez ponad 300 tysięcy osób.

Braidy Jump oraz Brady's Adventure od studia gameshark nadal dostępne są do pobrania za darmo, ale Microsoft obiecuje szybkie i zdecydowane akcje w przypadku praktyk tego typu.

„Microsoft respektuje prawa zewnętrznych deweloperów do własności intelektualnej. Prosimy deweloperów publikujących w naszym sklepie, by upewniali się, że ich aplikacje nie naruszają tych praw” - odpowiada właściciel Windows Store w komunikacie dla serwisu VG247.

„Microsoft oferuje w sieci prostą opcję dla deweloperów, pomocną przy zgłaszania naruszeń własności. Po otrzymaniu pełnego zgłoszenia, możemy szybko i sprawnie rozważyć wniosek i - w odpowiednich okolicznościach - usunąć aplikację.”

Braidy Jump. Oryginał wyglądał nieco lepiej.
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze