Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczne Star Wars Republic Commando trafi na PS4 i Switch

Ale bez trybu sieciowego.

  • W kwietniu Star Wars Republic Commando pojawi się na PS4 i Switch
  • Gra jest strzelanką taktyczną, w której gracze kierują oddziałem klonów
  • Na nowych platformach odświeżono sterowanie

Star Wars Republic Commando to wydana w 2005 roku na PC i pierwszym Xboksie strzelanka w świecie „Gwiezdnych Wojen”. Teraz poinformowano, że 6 kwietnia gra pojawi się na PS4 i Switch. Zadziała też na PlayStation 5, w ramach wstecznej kompatybilności.

Produkcja uznawana jest przez fanów za jeden z najlepszych tytułów w kosmicznym uniwersum. Akcję osadzono w czasach Wojen Klonów, a gracze wcielają się w przywódcę oddziału klonów. Nie brakuje opcji wydawania rozkazów innym członkom grupy.

Oryginał zawierał tryb wieloosobowy dla maksymalnie szesnastu użytkowników, ale wersja na nowe platformy zaoferuje jedynie kampanię fabularną do zabawy w pojedynkę. W planach jest jednak sterowanie dostosowane do współczesnych standardów.

Za wydanie Star Wars Republic Commando na kolejne urządzenia odpowiada Aspyr Media. Firma jakiś czas temu przeniosła na PS4 i Switcha słynne Episode 1: Racer Jedi Knight: Jedi Academy i Jedi Knight 2: Jedi Outcast.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze