Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Klasyczna przygodówka studia Double Fine otrzymała tytuł Broken Age

W sfinansowanej na Kickstarterze grze zmienimy przeznaczenie dwójki bohaterów.

Gra przygodowa od studia Double Fine, która przyczyniła się do rozpoczęcia rewolucji na Kickstarterze, doczekała się oficjalnego tytułu - Broken Age.

Fabuła opowiada dwie równoległe historie. Główni bohaterowie - chłopiec i dziewczynka planują zerwać z tradycją, rządzącą ich życiem. Chłopak mieszka samotnie na stacji kosmicznej, a dziewczyna została wybrana przez mieszkańców wioski jako ofiara dla strasznej bestii. Naszym zadaniem jest zmiana przeznaczenia obu postaci. Rozgrywkę prowadzimy w klasycznej konwencji point-and-click.

Grę można już zamawiać na oficjalnej stronie internetowej. Data premiery nie została ogłoszona. Tytuł ukaże się na PC, komputery Mac, system Linux i konsolę Ouya.

Rozpoczęta w lutym zeszłego roku inicjatywa na Kickstarterze spotkała się z gigantycznym zainteresowaniem - na potrzeby gry zebrano ponad 3,3 mln dol. Równolegle z Broken Age powstaje także film dokumentalny, dzięki któremu poznamy kulisy produkcji.

Pierwsza grafika z Broken Age, prezentująca dwójkę bohaterów

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Broken Age

Android, iOS, PS4, PlayStation Vita, PC, Mac, Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze