Skip to main content

Kingdom Come: Deliverance 2 weźmie pod uwagę wybory z „jedynki” - i to w kreatywny sposób

Twórcy chcieli uniknąć błędów z innych RPGów.

Deweloperzy ze studia Warhorse dali graczom kolejny powód do zagrania w Kingdom Come: Deliverance przed premierą „dwójki”. Sequel nie zapomni o wydarzeniach z pierwszej części i pozwoli graczom wykreować niejako „swojego” Henrego.

Z wywiadu udzielonego przez deweloperów z Warhorse dla serwisu PCGamesN możemy wywnioskować, że system kreowania przeszłości Henrego będzie nieco przypominał ten znany choćby z Wiedźmina 3. Bohater opowie swoją historię w rozmowie z mieszkańcami Kuttenberga, a wybrane przez nas opcje dialogowe zostaną uznane za kanoniczne.

Pod koniec Kingdom Come Deliverance Henry stał się kimś ważnym w rodzinnym wiejskim regionie, który nie jest aż tak istotny w skali całych Czech” - wyjaśnia głowny projektant, Prokop Jirsa.

A więc - naturalnie - ludzie będą o niego pytać w Kuttenbergu. Nie pochodzisz z tego regionu, więc co robiłeś w innym miejscu? Kim jesteś? Czym się zajmowałeś? My podliczymy te odpowiedzi i stworzymy z nich jego przeszłość. Niektóre elementy będą z góry kanoniczne, ale dostaniesz do wyboru naprawdę sporo opcji” - dodaje.

Henry przeszedł długą drogę od początku swojej przygody.Zobacz na YouTube

Bardziej kreatywne podejście

Deweloper wspomniał, że projektanci chcieli uniknąć rozwiązań z Dragon Age 2 lub Pillars of Eternity 2, w których gracz decydował o historii bohatera przechodząc przez serię okienek z tekstem jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki.

My czegoś takiego nie chcieliśmy. Postanowiliśmy więc, że będziesz mógł dokonać wyboru poprzez okna dialogowe. To wypadnie naturalne i nie będzie sprawiało wrażenia, że gracz ustawia całe RPGowe tło postaci” - wyjaśnia Jirsa.

Seria Dragon Age ma nawet oficjalną stronę, z której możemy importować wybory dokonane w poprzednich odsłonach.

Twórca nie doprecyzował, czy podjęte przez nas wybory będą miały wpływ na świat gry, tak jak to było choćby we wspomnianych Wiedźminie 3 czy serii Dragon Age. W pierwszej części nie brakowało zadań, w których od decyzji Henrego zależało życie innej postaci, więc przeniesienie konsekwencji tych wyborów do „dwójki” byłoby miłym dodatkiem.

Kingdom Come Deliverance 2 ma zadebiutować na PC i konsolach obecnej generacji jeszcze w tym roku. Więcej o sequelu dowiemy się zapewne podczas jednego z letnich pokazów gier.

Read this next