Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kingdom Come: Deliverance 2 jest tak ogromne, że potrzebuje dwóch oddzielnych map

Ale przynajmniej zwiedzimy Kuttenberg.

Wyczekiwana prezentacja Kingdom Come Deliverance 2 ujawniła sporo ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się m.in. że świat sequel będzie dwa razy większy od tego, który zwiedzaliśmy w pierwszej części. Twórcy musieli go jednak podzielić na dwie mapy.

Wieści przekazał dla IGN przedstawiciel studia Warhorse - Tobias Stolz-Zwilling. Okazuje się, że dwa razy większy świat to nie zwykły tekst marketingowy, lecz ambitna obietnica. „Teoretycznie podwojenie wielkości może oznaczać wszystko - rozmiar mapy, liczbę zadań, nowe mechaniki. Wierzę, że odpowiedź zawiera po trochu wszystkiego” - wyjaśnia Stolz-Zwilling.

Tak, mamy teraz dwie mapy. Każda jest - mniej więcej - wielkości pierwszej gry” - czytamy dalej. „Tak, oczywiście będziemy mieć więcej zadań, przerywników filmowych, losowych spotkań i tym podobnych. Odświeżyliśmy niektóre funkcje znane z KCD, dodaliśmy też kilka fajnych nowych rzeczy, których ludziom brakował, takich jak kusze czy minigrę kowalską”.

Zobacz na YouTube

Potrzeba zaprojektowania dwóch oddzielnych lokacji ma zapewne związek z wyborem silnika CryEngine, który świetnie radzi sobie z roślinnością i otwartymi mapami, ale tylko na ograniczonym terenie. Możemy więc podejrzewać, że drugą mapą będzie miasto Kuttenberg, które - jak twórcy sami przyznali w zapowiedzi - może być nawet nieco za duże.

W KCD 2 nie spawnujemy postaci niezależnych - każdy ma swój dom, pracę, zajęcia i tak dalej. Możesz więc sobie wyobrazić, że miasto, które teraz zamieszkują setki postaci niezależnych - ze wszystkimi mechanikami, o których wspomniałem - jest wyzwaniem samym w sobie” - dodaje Stolz-Zwilling.

Już pierwsza część zachwycała bogactwem i skalą świata.

Pozostaje trzymać kciuki, że Warhorse wyciągneło lekcję z „jedynki” i deweloperom uda się wydać grę w stanie wolnym od poważnych błędów i problemów z płynnością. Kingdom Come: Deliverance 2 zadebiutuje jeszcze w tym roku na na PC, PS5 i Xbox Series X/S. Więcej szczegółów o grze znajdziecie w artykule opisującym wczorajszą prezentację.

Read this next