Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kim to gra RPG z otwartym światem w kolonialnych Indiach

Widok z góry.

Na Steamie można już kupić Kim, nietypową grę RPG. Akcja produkcji toczy się w kolonialnych Indiach, sytuację obserwujemy z lotu ptaka, a twórcy przygotowali ręcznie rysowaną oprawę.

Gra kosztuje obecnie 18 euro (ok. 78 zł).

Jest i ciuchcia

Studio The Secret Games Company podczas prac wzorowało się na powieści „Kim” autorstwa Rudyarda Kiplinga. Wcielamy się w tytułowego chłopca, osieroconego syna irlandzkiego żołnierza.

Akcja toczy się w latach 1880. Zaczynamy w mieście Lahore, lecz przygoda zabierze nas w podróż po całych Indiach pod brytyjskim panowaniem.

Na ręcznie rysowanych planszach zwiedzimy 17 miast i 450 innych, proceduralnie generowanych mapach, od Afganistanu po Himalaje. W toku wędrówki musimy dbać o Kima, zbierając jedzenie i inne przydatne przedmioty.

Jest też walka z opcją zatrzymywania akcji za pomocą aktywnej pauzy oraz skradanie, sprawdzające się całkiem sprawnie przy widoku z góry.

The Secret Games Company sfinansowało Kim na Kickstarterze w lutym tego roku, pozyskując skromne 5300 funtów.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze