Skip to main content

Killing Floor 2 otrzyma kontrowersyjne transakcje cyfrowe

Fani niezadowoleni.

Odpowiedzialne za kooperacyjną strzelankę Killing Floor 2 studio Tripwire Interactive zareagowało na złość fanów, rozgniewanych wprowadzeniem do gry transakcji cyfrowych.

Ostatni grill w tym roku

Wkrótce w produkcji pojawi się sekcja Trading Floor, gdzie gracze będą mogli kupować przedmioty za prawdziwe pieniądze.

Przedmioty te będą początkowo ograniczone do kosmetycznych dodatków, bez większego wpływu na balans zabawy. Znajdziemy je także podczas zwykłej rozgrywki lub w „zaszyfrowanych” skrzyniach, które otworzymy za pomocą kupowanego klucza (dzięki, Destructoid).

System przypomina rozwiązanie z Counter-Strike: Global Offensive, ale gracze obawiają się, że dostępne skórki mogą w przyszłości zamienić się w bardziej rozbudowane bonusy modyfikujące statystyki, co jest przyczyną sporych problemów studia Overkill i Payday 2, gdzie zdecydowano się na taki krok.

„W dniu debiutu Trading Floor cała zawartość będzie wyłącznie kosmetyczna i nie wpłynie w żadnym stopniu na rozgrywkę” - napisano na oficjalnej stronie Killing Floor 2. Problemem jest jednak dalszy ciąg wiadomości.

„W przyszłości możemy wprowadzić do sprzedaży bronie modyfikujące zabawę, ale te pojawią się we »współdzielonej« sekcji na serwerze. Oznacza to, że jeśli jedna osoba ma taką broń, to wszyscy mogą z niej korzystać.”

Przychody z transakcji dzielone będą między twórców przedmiotów oraz Tripwire Interactive. Studio zamierza przeznaczyć pieniądze na dalsze wsparcie gry. Deweloperzy odpowiedzieli też na obawy fanów.

„Nie zostało zbyt wiele czasu na zmiany, ale słuchamy was. To także odpowiedź dla osób, które pytają, dlaczego najpierw nie opuścimy programu Early Access - właśnie dlatego, ze względu na takie opinie, prowadzące do zmian i modyfikacji planów.”

Nie podano niestety, czy jakieś zmiany są rzeczywiście planowane, czy też wzmianka o Early Access to tylko sprytna zmiana tematu.

Podstawą rozgrywki w Killing Floor 2 są zmagania grupy graczy z zastępami mutantów zwanych Zedami. Użytkownicy muszą jednocześnie wykonywać proste cele na terenie misji.

Zobacz na YouTube

Nudzisz się? Zobacz także:

Read this next