Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kickstarter: ruszyła zbiórka pieniędzy na strategię AI War 2

Walka ze sztuczną inteligencją.

Deweloperzy z niezależnego studia Arcen Games rozpoczęli na Kickstarterze zbiórkę pieniędzy na strategię AI War 2, z akcją rozgrywającą się w czasie rzeczywistym.

Produkcja jest kontynuacją cenionego AI War: Fleet Command, wydanego w 2009 roku. Na nowy tytuł twórcy potrzebują okrągłej sumy 299400 dolarów.

AI War: Fleet Command. Nowa gra będzie ładniejsza.

„Chcieliśmy zrobić bezpośredni sequel. Nowa grafika, taka sama rozgrywka, ulepszenia względem wersji 1.0. Potem wpadliśmy na pomysł. I kolejny. Następnie zapytaliśmy fanów o zdanie i tak powstał dokument projektowy o rozmiarach książki” - wyjaśniają deweloperzy.

Deweloperzy nadal chcą zachować podstawy pierwszej produkcji, z wysokim poziomem trudności oraz koncentracją na szerszej strategii - nie tylko taktyce już podczas bitew.

Do tego ogromne potyczki z tysiącami jednostek na ekranie, ponad sto typów statków oraz - co kluczowe - zaskakujące i zaawansowane poczynania sztucznej inteligencji. Przeciwnik będzie na przykład potrafił dynamicznie ocenić nasze straty, by zdecydować się na ostateczny atak.

Posiadaną armię dostosujemy za pomocą systemu nauki, a pola bitew rozszerzą się poza pojedyncze planety na całe układy gwiezdne. W planach są też trzy rasy do wyboru.

Premierę zaplanowano wstępnie na styczeń przyszłego roku, na PC. Wtedy gra trafi do zamkniętych testów. Publiczny dostęp w Early Access na Steamie to maj 2017 r., a pełna wersja - październik.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze