Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Karty GeForce RTX 3090 Ti zostały podobno "bezterminowo opóźnione"

Pojawiły się i zniknęły.

Podczas zapowiedzi na targach CES na początku roku Nvidia obiecywała więcej informacji na temat kart graficznych GeForce RTX 3090 Ti jeszcze w styczniu. Mija połowa lutego, a żadnych detali nie podano.

„Nie mamy obecnie żadnych dodatkowych informacji, ale skontaktujemy się, gdy tylko sytuacja się zmieni” - podała firma w oświadczeniu dla serwisu The Verge.

Już wkrótce po zapowiedzi na CES 2022 w sieci pojawiły się nieoficjalne informacje, według których Nvidia poprosiła zewnętrznych partnerów, by ci wstrzymali produkcję RTX 3090 Ti. Nie podano przyczyn decyzji.

Teraz dobrze znany w świecie technologii leaker Moore's Law Is Dead (MLID) dodaje - powołując się na anonimowe źródło - że potężne karty graficzne zostały „bezterminowo opóźnione”.

MLID dodaje, że winne są między innymi problemy w projekcie płytki drukowanej. Co więcej, globalny kryzys na rynku półprzewodników ma sprawiać, że Nvidia ma problemy z zabezpieczeniem odpowiedniej liczby w pełni funkcjonalnych jednostek 8 nm.

Sprzęt ma oferować 24 GB pamięci GDDR6X, z przepustowością na poziomie 21 Gbps. Do tego pełny układ GA102 z ponad 10 tys. rdzeni CUDA. Wszystko to przekłada się na imponujące zapotrzebowanie na prąd. W przypadku modelu EVGA - nawet 975 W.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze