Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jutro zobaczymy Arma Reforger. Wyciekły szczegóły na temat gry

W planach także Arma 4.

Bohemia Interactive już w ubiegłym tygodniu potwierdziła, że „przyszłość serii Arma” poznamy jutro, 17 maja. Wygląda jednak na to, że przyszłość nadeszła wcześniej, ponieważ szczegóły na temat Arma Reforger pojawiły się w już w sieci.

Dokumenty marketingowe na temat produkcji o takim tytule opublikowano w serwisie Reddit.

Jeśli wierzyć doniesieniom, zobaczymy jednak nie jeden, lecz dwa tytuły. Arma Reforger ma być mniejszą, bardziej „skoncentrowaną” pozycją, zmierzającą również na konsole. W późniejszym terminie otrzymamy za to „pełnoprawną” Armę 4, czyli kolejną „platformę” dla miłośników realistycznego, współczesnego pola walki.

Reforger posłuży do prezentacji podstawowych elementów przygotowywanych przez Bohemię. Mowa o silniku graficznym Enfusion, a także o debiucie na konsolach PS4, PlayStation 5, Xbox One oraz Xbox Series X/S (oraz - tradycyjnie - na PC).

Fragment materiałów marketingowych Arma Reforger

Całość - choć mniejsza - ma być „produktem premium, z odpowiednią ceną”. Akcja toczy się w latach 80., podczas Zimnej Wojny. Staniemy po stronie USA lub Sowietów, walcząc na fikcyjnej wyspie Everon o powierzchni 52 kilometrów kwadratowych.

Nie zabraknie oczywiście rozgrywki multiplayer, z rozbudowanym edytorem i wsparciem modów. Łącznie otrzymamy 3 frakcje, 6 pojazdów (w 18 wariantach), 15 broni, 2 granaty i 13 „klas” żołnierzy. Wszystko to oczywiście z naciskiem na jak największy realizm.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze