Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jazda po bezdrożach w zwiastunie symulatora Spintires: MudRunner

Premiera w tym miesiącu.

Focus Home Interactive udostępniło kolejny trailer Spintires: MudRunner - rozszerzonej edycji symulatora samochodów ciężarowych z 2014 roku.

Materiał prezentuje różne elementy produkcji. Wspomniano między innymi o obszernych mapach, które gracze zwiedzą podczas zabawy, oraz o realistycznym systemie fizyki wpływającym na prowadzenie pojazdu.

Przygoda z błotem

W nagraniu pokazano też fragmenty rozgrywki. Jest między innymi kierowanie samochodem (również z perspektywy pierwszej osoby), a także wykonywanie różnego rodzaju czynności, w tym tankowanie oraz naprawianie i holowanie uszkodzonych maszyn.

Produkcja zaoferuje szereg elementów, które nie były dostępne w pierwowzorze. Pojawi się na przykład kolejna - szósta - mapa, 13 dodatkowych pojazdów terenowych (co daje łącznie 19 aut) i tryb wyzwań toczonych na dziewięciu planszach.

W planach są również udoskonalona oprawa graficzna oraz poprawiony system fizyki - twórcy obiecują, że wprowadzone zmiany zagwarantują „ekstremalny realizm”. Do tego wariant kooperacji dla maksymalnie czterech osób i wsparcie dla modów - na PC.

W grze zasiadamy za kierownicą wybranego samochodu ciężarowego. Celem jest dostarczenie określonych towarów do wyznaczonego punktu, ale dostępną mapę możemy swobodnie eksplorować.

Spintires: MudRunners ukaże się 31 października na PC, PS4 i Xbox One. W Polsce - nakładem firmy CDP - ukażą się także wydania pudełkowe tytułu. Ceny ustalono na 79 zł (komputery osobiste) oraz 159 zł (konsole).

Posiadacze oryginału na Steamie staną jednak przed koniecznością kupna nowej wersji osobno, choć mogą liczyć na 50 procent zniżki w usłudze Valve.

Focus Home Interactive zapewnia, że współpracuje z Saber Interactive, a więc z twórcami gry, a nie z Oovee Game Studios, czyli wydawcą pierwowzoru. Sytuacja jest skomplikowana, ale stąd najpewniej wynika podział na Spintires: MudRunner i samo Spintires, które - najwyraźniej - pozostanie w sprzedaży.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze