Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Japońska seria Fire Pro Wrestling z udanym debiutem na PC

W Early Access.

Fire Pro Wrestling World zadebiutowało 11 lipca na Steamie, w programie Early Access. Pierwszą w historii odsłonę na PC można uznać za spory sukces - sprzedano już niemal 9 tys. egzemplarzy (według danych SteamSpy).

Nie jest to oczywiście oszałamiająca liczba, ale nadal imponuje - jak na niszowy, japoński cykl, który nigdy wcześniej nie był dostępny na komputerach osobistych.

Grafika nie jest najważniejsza

Atrakcyjność zapoczątkowanej w 1989 roku serii polega na ogromnej swobodzie modyfikacji. Gracze mogą tworzyć własnych zapaśników, ich ciosy, umiejętności, a nawet dokładne algorytmy zachowania przy prowadzeniu przez sztuczną inteligencję.

Fire Pro Wrestling Returns z 2005 roku, wydane na PS2, ograniczało liczbę slotów na zawodników do 500. Teraz limitem jest już tylko wyobraźnia oraz rozmiar dysku twardego.

Gracze chętnie ruszyli do tworzenia, a obsługa Warsztatu na Steamie sprawia, że w prosty sposób możemy dodać kolejne postacie. Możliwość jest już ponad 2 tysiące, w tym Hulk Hogan, Andre The Giant, Niedźwiedź, John Cena, Bob Ross, Duke Nukem, Gabe Newell, Zangief, JC Denton, Goku, Solid Snake i wszelkie inne możliwe naruszenia praw autorskich.

Całość wspiera także sprawna mechanika rozgrywki, polegająca głównie na chwytach i odpowiednim wyczuciu czasu przy wyprowadzeniu kolejnych ciosów. Są także potyczki wieloosobowe przez sieć.

Pełna wersja Fire Pro Wrestling World ukaże się także na PS4, po zakończeniu okresu Early Access na Steamie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze