Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

James Cameron pisze już scenariusz nowego „Terminatora”, ale czeka na rozwój SI

Może jeszcze się wiele wydarzyć.

James Cameron rozpalił nadzieje fanów i ogłosił, że od trzech miesięcy pracuje nad scenariuszem do nowego filmu z serii „Terminator”. Na finalny efekt przyjdzie nam jednak jeszcze sporo poczekać. Filmowiec chce najpierw zaobserwować, jak rozwinie się sztuczna inteligencja w najbliższym czasie, zanim na dobre zakończy pisanie skryptu.

O swoich planach opowiedział na branżowym wydarzeniu Dell Technologies World, jak relacjonuje portal Gamesradar. Warto przypomnieć, że reżyser jest odpowiedzialny za pierwsze dwie części kasowego cyklu, które zadebiutowały w 1984 roku oraz 1991 roku i są najlepiej oceniane przez widzów. Co ciekawe, Arnold Schwarzenegger niedawno skrytykował ostatnie odsłony serii i ogłosił, że już nigdy do niej nie powróci.

Ostatnie części „Terminatora” nie były tak udane, jak pierwsze, co widać chociażby po wynikach finansowych

Zauważmy, że James Cameron już pod koniec 2022 roku zapowiadał o czym prawdopodobnie będzie nowy „Terminator”. - Jeśli chciałbym zrobić kolejny film i być może rozpocząć tę franczyzę od nowa - co jest dyskutowane, ale żadne decyzje nie zostały podjęte - skupiłbym się bardziej na sztucznej inteligencji niż na zwariowanych robotach - powiedział w słuchowisku SmartLess.

W ostatnich miesiącach sztuczna inteligencja stała się przedmiotem rozmów także w branży filmowej. Między innymi to z jej powodu rozpoczął się strajk scenarzystów w całym USA. Filmowcy chcą jasnych regulacji dotyczących korzystania z SI, a ponadto podwyżek płac i stabilnego zatrudnienia w wytwórniach.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze