Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Jak pobrać film z YouTube

Z użyciem abonamentu YouTube Premium.

Zapewne każdy przynajmniej raz trafił w serwisie YouTube na film, który chciałby pobrać - na przykład, aby zachować go na później, wykorzystać prezentacji albo przesłać komuś w postaci pliku. Serwis YouTube pozwala na pobieranie materiałów jedynie w ograniczonym zakresie. W tym poradniku wyjaśniamy, jak pobrać film z YouTube.

Jeśli opłacamy subskrypcję YouTube Premium to serwis umożliwia nam pobieranie filmów do oglądania w trybie offline i kiedy chcemy. Niestety działa to w ograniczonym zakresie i nie otrzymujemy bezpośredniego dostępu do pliku wideo, a jedynie możemy obejrzeć dany materiał bezpośrednio z aplikacji YouTube na telefony lub witryny YouTube w przeglądarce komputera.

Aby zapisać w ten sposób film, pod wybranym materiałem klikamy w przycisk Pobierz. W ten sposób dany film będzie dostępny w naszej bibliotece w serwisie, kiedy będziemy chcieli wrócić do danego materiału.

Oprócz tego istnieją nieoficjalne sposoby na pobieranie filmów z serwisu, korzystające z różnych luk w kodowaniu i sposobach transmisji danego filmu. W wielu przypadkach ciężko jednak potwierdzić, czy tego typu usługi są w pełni bezpieczne i podczas konwertowania pliku nie ukrywają w nim dodatkowego, niepożądanego kodu.

Tak więc na ten moment jedynym w pełni bezpiecznym i oficjalnym sposobem, jest zapisywanie filmów z pomocą abonamentu YouTube Premium tak, jak opisywaliśmy to w powyższych krokach. Być może z czasem firma Google zdecyduje się rozszerzyć funkcję o możliwość bezpośredniego dostępu do plików.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze