Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

J.K Rowling nie jest zaangażowana w prace nad Hogwarts Legacy

Zapewnia Warner Bros.

  • Twórczyni Harry'ego Pottera nie jest odpowiedzialna za fabułę gry
  • Niewykluczone, że powodem są kontrowersyjne wypowiedzi pisarki

Warner Bros. poinformowało, że J.K. Rowling - autorka powieści o Harrym Potterze - nie bierze czynnego udziału w pracach nad zapowiedzianym niedawno Hogwarts Legacy.

W FAQ poświęconym grze podkreślono, że pisarka nie jest „bezpośrednio zaangażowana” w powstawanie tytułu. Artystka nie odpowiada za fabułę nowej produkcji, choć zaznaczono, że jej dorobek jest „podstawą wszystkich projektów w Czarodziejskim Świecie”.

Jakiś czas temu Rowling wywołała kontrowersje opublikowanymi na Twitterze wpisami, które część osób uznała za transfobiczne. Niewykluczone, że artystka nie uczestniczy w pracach nad Hogwarts Legacy właśnie z powodu wspomnianych wypowiedzi w mediach społecznościowych.

Zobacz na YouTube

Nowa gra w świecie Harry'ego Pottera to RPG w otwartym świecie. Akcję osadzono w XIX wieku, a więc na wiele lat przed wydarzeniami przedstawionymi w książkach o młodym czarodzieju. Gracze wcielą się w ucznia tytułowej szkoły magii.

Nie zabraknie rozwoju postaci poprzez naukę nowych zaklęć, misji wykonywanych wspólnie z towarzyszami sterowanymi przez sztuczną inteligencję i walk z przeciwnikami. Do tego możliwość wybrania jednego z czterech Domów (Gryffindor, Hufflepuff, Ravenclaw lub Slytherin), choć szczegóły na ten temat twórcy ujawnią w późniejszym terminie.

Hogwarts Legacy ukaże się w 2021 roku na PC, PS5, PS4, Xbox Series X/S i Xbox One.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Hogwarts Legacy

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.
Komentarze