Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Into the Dead 2 - najlepsze bronie

Karabiny, pistolety i inne.

Witaj na stronie, na której zebraliśmy najlepsze bronie w Into the Dead 2. Jeśli zastanawiasz się, na który model wydać srebrne monety w ramach ulepszeń, trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Na początku warto zaznaczyć, że nie ma jednej broni, która będzie idealna w każdej sytuacji. Dlatego zestawienie podzieliliśmy na kilka kategorii.


Najlepsza broń na początek - Militia HK-5A

Wzorowana na AK-47 broń nie jest może najlepszym wyborem wśród karabinów szturmowych, ale na początku przygody żaden inny model się z nią nie równa. Dzięki ulepszeniom zyskamy na pojemności magazynka, zadawanych obrażeniach i prędkości przeładowania.

Części do Militia HK-5A zdobywamy też dość często, więc nie powinieneś mieć problemu z uzbieraniem na upgrade'y. Radzimy zostać z tym modelem aż do czasu, gdy odblokujesz ARC-7 Legion.


Najlepszy karabin szturmowy - ARC-7 Legion

Godny następca Militii, który jest przy okazji karabinem szturmowym z najlepszymi statystykami w grze (nie licząc egzemplarzy z eventów czasowych), i to pomimo, że odblokowujemy go już w 5. roadziale. Jedynym modelem, który mógłby się z nim równać, jest ARC-9, ale znacznie trudniej zdobyć do niego części.

Duży magazynek, siła ognia i szybkostrzelność zapewniają doskonałą skuteczność na polu walki. Dodatkową możliwością jest zamontowanie granatnika pod lufą - gadżet jest doskonały na grupy przeciwników.


Najlepsza broń dodatkowa - Hammerhead 357

Zdecydowanie najlepszy pistolet - a właściwie rewolwer - w grze. Po maksymalnym ulepszeniu zadaje wprost ogromne obrażenia i doskonale sprawdza się w przypadku mocniejszych zombie. Bębenek mieści jednak mało nabojów, więc bądź przygotowany na szybkie przełączenie się na broń podstawową.

Być może lepszą alternatywą Hammerheada są pistolety Cartel Twins, jednak to modele z wydarzeń specjalnych, więc trudno je zdobyć. Jeżeli jednak ci się to uda, spróbuj zamienić na nie wspomniany rewolwer. Otrzymasz większą szybkostrzelność i dłużej nie będziesz musiał przeładowywać.


Najlepszy łuk - Spectral II

Łuk może być dobrym wyborem, jeśli wolisz precyzyjną broń, która nagradza dokładne celowanie. Musisz go najpierw naciągnąć przed strzałem, więc jest powolny, ale wynagradza ten minus wysokimi obrażeniami oraz satysfakcją z korzystania.

Wymogiem koniecznym jest jednak posiadanie drugiej, bardziej standardowej broni do walki z grupami zombie. Alternatywą jest wyposażenie się w dużo granatów. Warto jednak wspomnieć, że Spectral II jest łukiem z eventów.


Najlepsza broń do wyzwań - GL-03 Krampus

Do wyzwań z zabijaniem zombie potrzebujesz broni z dobrym balansem obrażeń do pojemności magazynka. Taki właśnie jest granatnik Krampus.

Aby jeszcze zwiększyć jego skuteczność, użyj amunicji wybuchowej. Dzięki niej każde wyzwanie wykonasz z łatwością, bo duże eksplozje będą eliminować spore grupy zombie za jednym strzałem.


Najlepsza broń uniwersalna ARC-7 Legion

Legion znów pojawia się w naszym zestawieniu, tym razem jako wybór uniwersalny. Jeżeli chcesz zdecydować się na inwestycję tylko w jedną broń, wybierz ten karabin. Z ulepszoną wersją - szczególnie z dodatkiem granatnika - spokojnie można ukończyć cały wątek fabularny.

Oczywiście zanim odblokujesz Legion, najlepszym wyborem jest wspomniana już Militia HK-5A. W następnej kolejności rozejrzyj się natomiast za modelami z eventów.

Następnie: Into the Dead 2 - psy (companions): lista, kupowanie i trenowanie

Spis treści: Into the Dead 2 - poradnik i wskazówki

O autorze

Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników. Jako dziecko marzył, by zawodowo rysować, żonglować lub grać na gitarze - dwie pierwsze czynności wychodzą mu całkiem nieźle.

Komentarze

More Poradniki

Najnowsze artykuły