Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Intel Extreme Masters wraca do Polski - ósmy finał odbędzie się w Katowicach

Z pulą nagród na poziomie 250 tys. dol.

Ósmy finał Intel Extreme Masters odbędzie się w Katowicach. Impreza odbędzie się w Spodku, od 14 do 16 marca 2014 roku.

Najlepsi gracze z całego świata przyjadą do Polski po eliminacjach w Szanghaju, Nowym Jorku, Singapurze i Sao Paulo. Pula nagród wyniesie 250 tys. dol., a rozgrywki obejmą League of Legends oraz StarCraft II: Heart of the Swarm.

Spodek był areną jednych z eliminacji w styczniu tego roku. Imprezę odwiedziło wtedy ok. 50 tys. osób, a 5 mln widzów śledziło rozgrywki w Internecie.

„Jesteśmy dumni, mogąc gościć w naszym mieście tak prestiżową i wpływową imprezę związaną z grami, jaką jest Intel Extreme Masters” - komentuje Piotr Uszok, prezydent Katowic. „Impreza stała się częścią strategii naszego miasta, ponieważ gry wideo to spora część kultury dzisiejszej młodzieży.”

„Jestem zaangażowany w globalne rozgrywki od siedmiu lat i przez ten czas nie widziałem nic podobnego do imprezy, jaką mieliśmy w Katowicach” - dodał George Woo, szef marketingu Intel Extreme Masters. „Polska jest pełna pasji dla gier, a Spodek to idealne miejsce do osiągnięcia naszych wspólnych celów.”

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze