Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Imponująca moc Unreal Engine 5 w pokazie od twórców Gears of War

Demo zarejestrowane na Xbox Series X.

W trakcie wczorajszej prezentacji poświęconej Unreal Engine 5 pokazano demo technologiczne autorstwa studia The Coalition, czyli twórców serii Gears of War.

Prezentacja przedstawia zarówno otwartą przestrzeń, jak i zamkniętą jaskinię. We wnętrzu tej ostatniej umieszczono tajemniczego mężczyznę, który zmaga się z niewyjaśnionym zjawiskiem i wzbudzającym grozę potworem.

Demo pokazuje jakość, która zbliżona jest do oprawy wizualnej znanej zazwyczaj z przerywników filmowych – uwagę zwraca m.in. wykonanie oświetlenia i efektów cząsteczkowych. Nie wiadomo, czy podobny poziom uda się osiągnąć w faktycznej grze.

The Coalition przekonuje, że obiekty widoczne w demie stworzono z dziesiątków milionów polygonów, które są renderowane w czasie rzeczywistym. Deweloperzy twierdzą, że zdołali „stukrotnie” zwiększyć szczegółowość grafiki.

Nagranie zarejestrowano na Xbox Series X, przy czym twórcy zaznaczają, że nie przedstawia żadnej konkretnej gry. Prezentacja nie jest więc związana z serią Gears of War, choć nie można oczywiście wykluczyć, że pewne aspekty pojawią się w kolejnej części cyklu.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze