Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Pełna wersja Unreal Engine 5 dostępna do pobrania

Po roku w Early Access.

Po niemal roku spędzonym w programie Early Access, Unreal Engine 5 jest już dostępny do pobrania w pełnej wersji. Silnik jest dostępny za darmo dla wszystkich zainteresowanych.

To otwiera deweloperom z całego świata szerszą drogę do najważniejszych innowacji, takich jak Lumen, Nanite oraz Metahuman. Lumen to oszałamiający system globalnej iluminacji w czasie rzeczywistym, realistycznie symulujący zachowanie promieni światła w każdej scenie.

Nanite to nowy system geometrii, obiecujący bezproblemowe ładowanie największych nawet modeli bez zauważalnego gołym okiem doczytywania detali. Tymczasem Metahuman to próba fotorealistycznego renderowania postaci.

Rzadziej poruszanym tematem jest Temporal Super Resolution (TSR), czyli wbudowany system skalowania, przypominający – w dużym uproszczeniu – DLSS, lecz przygotowywany także z myślą o konsolach.

Do tego World Partition, narzędzie umożliwiające sprawne pracownie wielu deweloperów nad - jakże popularnymi - grami z otwartym światami.

Osoby zainteresowane sprawdzeniem silnika mogą pobrać także szereg „testowych” treści. Jest nie tylko strzelanka Lyra, ale także ogromne miasto z dema technologicznego The Matrix Awakens.

I choć do pierwszych gier na Unreal Engine 5 zapewne jeszcze daleko, to chętnych nie brakuje. CD Projekt ogłosił już, że kolejna odsłona serii Wiedźmin powstanie właśnie na tym silniku, a dzisiaj ujawniono, że podobnie będzie w przypadku następnego Tomb Raider.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Witcher 4

PS5, Xbox Series X/S, PC

Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze