Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ile zajmie zdobycie 100. poziomu w Diablo 4? Twórca wyjaśnia

Przyda się parę dni wolnego.

Współreżyser Diablo 4 postanowił odpowiedzieć na pytanie jednego z fanów o to, ile może zająć osiągnięcie maksymalnego poziomu postaci. Wygląda na to, że czeka nas sporo pracy i przyda się zarezerwować sporo wolnego czasu na rozgrywkę.

Jak dotąd dowiedzieliśmy się, że nasze postaci w Diablo 4 osiągną maksymalnie 100. poziom doświadczenia, jednak nie mieliśmy pewności, ile czasu na to potrzeba. W sieci znajdziemy różne doniesienia na ten temat, z których jedne wspominają o konieczności spędzenia „ponad 80 godzin”, a inne o 150 godzinach rozgrywki. Obie wartości pochodzą z wywiadów z jednym człowiekiem - Josephem Piepiorą.

Dlatego też jeden z fanów postanowił poprosić o wyjaśnienie u źródła i zapytał Piepiorę, która z podanych wartości jest bardziej precyzyjna. Współreżyser Diablo 4 odparł krótko: "Osiągnięcie 100. poziomu zajmie przeciętnemu graczowi ponad 150 godzin".

To naprawdę sporo czasu - 150 godzin to nieco ponad 6 dni i nocy nieustannej rozgrywki i to licząc bez przerw na sen czy posiłki. Jeśli przyjmiemy, że przeciętny gracz spędza przed PC lub konsolą około 4-5 godzin dziennie, w praktyce osiągnięcie setnego poziomu może oznaczać grubo ponad miesiąc grania.

W przypadku chęci wymaksowania wszystkich pięciu postaci dostępnych na premierę mierzymy się z wyzwaniem zajmującym 750 godzin lub ponad 31 dni nieustannej rozgrywki. Z pewnością gracze znajdą sposoby na szybsze i łatwiejsze zdobywanie poziomów, a informacje na ten temat prawdopodobnie będą bardzo pożądane, co może oznaczać dobre wieści dla internetowych twórców filmów poświęconych Diablo 4.

Warto wspomnieć, że osiągnięcie maksymalnego poziomu nie jest wymagane do ukończenia gry i przydatne jest raczej w aktywnościach związanych z tzw. endgamem oraz przy zdobywaniu osiągnięć. Poza tym na 100 poziomach zabawa się nie kończy - najwytrwalsi gracze będą mogli dalej rozwijać swoje postacie za pośrednictwem tablicy poziomów mistrzowskich, czyli nowej wersji znanych z Diablo 3 paragonów (poziomów mistrzowskich).


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze