Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ile zajmie przejście Diablo 3 na sto procent? 2 tys. godzin to za mało

Po dwóch latach jeszcze sporo zostało do końca.

Streamer i youtuber The Travelling Inquisitor postanowił podjąć się karkołomnego wyczynu - jego celem jest ukończenie stuprocentowego speedrunu Diablo 3 w trybie solo. Po 2 latach daleki jest od ukończenia wyzwania.

Chciałem spróbować runu, który byłby prawdziwym testem wytrzymałości i zdrowego rozsądku. Moje pierwsze szacunki wskazywały na ukończenie Diablo 3 na 100% w około 6 tysięcy godzin, ale teraz już wiem, że zajmie mi to ponad 20 tys. godzin. Wszystko z powodu grindu i ekstremalnej losowości. Najprawdopodobniej nie będę miał czasu, by zagrać w Diablo 4, gdy się pojawi” - powiedział The Travelling Inquisitor w rozmowie z GamesRadar.

Gracz na przestrzeni ostatnich dwóch lat spędził ponad 2000 godzin przy Diablo 3, ale nadal daleki jest od ukończenia speedrunu. Swoje obecne postępy ocenia na 70-80%. Rozgrywkę streamuje na Twitchu, a także założył specjalny wątek na Reddicie, w którym regularnie (mniej więcej co tysiąc godzin gry) relacjonuje przebieg wyzwania.

Co ciekawe, przed dwoma laty nie było nawet takiej kategorii speedrunów. Zasady zaliczenia wyzwania internauta opublikował na forum Speedrun. Możemy wyczytać z nich, że chodzi o pełne ukończenie w pojedynkę Dziablo 3: Reaper of Souls z dodatkiem Przebudzenie Nekromantów w trybie niesezonowym.

Oznacza to ukończenie wszystkich zadań w kampanii oraz w trybie przygodowym (w tym coroczne wydarzenie Ciemność nad Tristram), zdobycie wszystkich osiągnięć, „wymaksowanie” każdej z klas i ukończenie dedykowanych im Podziemi Zestawów. Dodatkowo należy zdobyć wszystkie receptury rzemieślnicze oraz przedmioty kosmetyczne niebędące nagrodami za sezony, oraz każdy możliwy pierwotny starożytny przedmiot, jaki tylko da się znaleźć w grze.

Ostatnia część jest najtrudniejsza, ponieważ przedmioty w Diablo 3 pojawiają się losowo, a wspomniane pierwotne starożytne wyposażenie jest najrzadszym (i najlepszym) rodzajem ekwipunku. Szansa na zdobycie takiego przedmiotu wynosi około 0,25% i nigdy nie ma gwarancji, co dokładnie wypadnie z przeciwnika. Alternatywą jest przekuwanie posiadanych przedmiotów legendarnych, ale i w tym przypadku potrzeba mnóstwa składników, a szanse są jednakowo niskie.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze