Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HTC Vive - komercyjny debiut zestawu VR dopiero w kwietniu

W Valve czas płynie inaczej.

Zestaw rzeczywistości wirtualnej HTC Vive - powstający we współpracy z Valve i określany także jako SteamVR - trafi do sprzedaży w kwietniu przyszłego roku.

Producent poinformował o zmianie planów we wpisie na Facebooku. Pierwotnie zakładano „limitowaną premierę” przed końcem obecnego roku i pełny debiut w pierwszym kwartale 2016 r.

HTC sugeruje, że jedną z przyczyn jest napięty harmonogram imprez i targów w nadchodzących miesiącach. Być może chodzi jednak o oczekiwania na produkcję większej liczby gier i aplikacji na urządzenie - kolejne siedem tysięcy zestawów deweloperskich trafi wkrótce do twórców.

„We współpracy z Valve rozesłaliśmy zestawy deweloperskie do twórców obejmujących wiele dziedzin: gry, rozrywkę, zastosowania medyczne czy edukacyjne” - napisano w komunikacie.

HTC Vive uznawane jest często za najbardziej obiecujące i zaawansowane urządzenie rzeczywistości wirtualnej, mogące pochwalić się na przykład laserowym śledzeniem pozycji użytkownika w pomieszczeniu.

„Grafika ma znaczenie, a im lepsza, tym łatwiej wsiąknąć w świat gry. Po drugie: kontrolery pozostają istotnym narzędziem. Dlatego też milej wspominam dema tworzone na Steam VR (HTC Vive)” - napisał Mateusz w swoich wrażeniach z targów Gamescom, gdzie sprawdzał także Oculus Rift.

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze