Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Horror inSANE zainteresował „bardzo, bardzo dużą” firmę

Projekt del Toro, filmowego reżysera, może się ukazać pomimo skasowania przez THQ.

Reżyser Guillermo del Toro poinformował w rozmowie z dziennikarzami serwisu TorontoSun.com, że prowadzi rozmowy nt. horroru inSANE z „bardzo, bardzo dużą” firmą.

- Nie mogę powiedzieć, o jaką firmę chodzi. Ale to jedna z „tych większych” - twierdzi del Toro. - Naprawdę zainteresowali się grą i pomysłami, jakie mam - dodaje.

Del Toro mówi też krótko o produkcji: - Część rozwiązań, które pierwotnie planowałem musi ulec małym zmianom, bo w międzyczasie widziałem je już u konkurencji. No, ale takie rzeczy się są w branży na porządku dziennym. Główne założenia pozostają jednak bez zmian. - Cały czas priorytetem jest stworzenie wciągającej historii - stwierdził.

Guillermo del Toro

Nad inSANE reżyser pierwotnie pracował z zespołem Volition (Saints Row). Wtedy wydawcą miało być THQ. W obliczu problemów finansowych, projekt został skasowany. Prawa do marki pozostały jednak w rękach del Toro, który niedługo potem rozpoczął poszukiwania nowego partnera biznesowego. Publicznie wyrażał chęć współpracy z autorami Portal i Half-life - studiem Valve - ale nie wiadomo, czy doszło do formalnych rozmów.

inSANE planowane było jako trylogia horrorów z otwartym światem. Wydana miała zostać na przestrzeni najbliższych 10 lat. Del Toro określa siebie jako „zapalonego gracza” i zamierza bardzo zaangażować się w projekt.

Jeżeli chodzi o działania w branży filmowej, reżyser był ostatnio jednym z autorów scenariusza do filmu „Hobbit: Niezwykła podróż”. Na obecny rok zaplanowana jest też premiera filmu „Pacific Rim” w reżyserii del Toro.

Tagi

Komentarze