Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HZD: The Frozen Wilds - nowe umiejętności: Podróżniczka

Opis nowych umiejętności z dodatku The Frozen Wilds.

Twórcy gry - Horizon Zero Dawn - przygotowali nowe drzewko umiejętności, do którego dostęp otrzymujemy wraz zainstalowaniem DLC: The Frozen Wilds. Jeśli uruchomimy wersję gry bez dodatku, to nowe zdolności nie będą osiągalne. Jeżeli jednak posiadamy rozszerzenie, to możemy w każdej chwili wykupić nowe talenty - niezależnie od poziomu postaci oraz etapu wątku fabularnego.


Rozwój postaci oraz podstawowe umiejętności, których może nauczyć się Aloy, zostały opisane na stronie: Horizon Zero Dawn - najlepsze umiejętności i rozwój postaci.


Nowe drzewko umiejętności, które nosi nazwę: Podróżniczka, składa się z ośmiu zdolności. Pięć z nich dotyczy zdolności, które można wykorzystać podczas dosiadania mechanicznych zwierząt i używania ich jako wierzchowców. Oczywiście powiązana jest z nimi umiejętność oswojenia i dominacji maszyn, z której można korzystać praktycznie od początku gry.

Kolejne trzy zdolności dotyczą zbieractwa i ekwipunku, które pozwalają zwiększyć miejsce na zasoby w plecaku oraz szanse zdobycia cennych surowców. Co więcej, możliwe stanie się rozkładanie niektórych przedmiotów w celu uzyskania dodatkowych okruchów.


Umiejętności z kategorii Podróżniczka:

  • Podnoszenie z wierzchowca (koszt: 1) - po jej wykupieniu Aloy nie musi zsiadać z wierzchowca, aby zrywać rośliny, podnosić przedmioty oraz przeszukiwać ciała przeciwników.
  • Naprawa wierzchowca (koszt: 2) - inwestując okruchy metalu, można naprawić uszkodzone maszyny, których używamy do przemieszczania się.
  • Naprawa maszyn (koszt: 3) - inwestując okruchy metalu, można naprawić zdominowane maszyny.
  • Naprawa wierzchowca + (koszt: 3) - zwiększa zdrowie wierzchowców oraz przyśpiesza ich naprawę.
  • Cios przy zsiadaniu (koszt: 3) - gdy korzystamy z wierzchowca, możemy zaatakować przeciwników, wyskakując w powietrze i zadając cios.
  • Zbieraczka okruchów (koszt: 1) - możliwość rozkładania zasobów i modyfikacji, dzięki czemu zdobędziemy dodatkowe okruchy metalu.
  • Mistrzyni zbieractwa (koszt: 2) - zwiększa szanse na znalezienie skór, kości, soczewek i serc. Szczególnie przydatna umiejętność, gdy chcemy zebrać rzadkie surowce z ciał zwierząt i maszyn.
  • Chomik (koszt: 3) - zwiększa miejsce w ekwipunku na zasoby o 20%.
Nowe umiejętności, których może nauczyć się Aloy, znajdują się w kategorii - Podróżniczka.

Nowe umiejętności, których może nauczyć się Aloy, przydadzą się głównie graczom stawiającym na dominację maszyn i wykorzystanie ich jako wierzchowców. Szczególnie wartymi uwagi zdolnościami są te, które pozwalają naprawiać mechaniczne zwierzęta. Ciekawymi talentami są również umiejętności: Podnoszenie z wierzchowca i Cios przy zsiadaniu, dzięki którym jeszcze efektywniej można wykorzystać zdominowane maszyny.Jeśli chodzi o drugą grupę zdolności, to docenią ją przede wszystkim gracze stawiający na umiejętności pasywne i wszelkiego rodzaju zbieractwo. Warto wyuczyć się talentu: Mistrzyni zbieractwa, jeśli zamierzamy odnaleźć wszystkie znajdźki. Pomoże on nam zwiększyć szanse w odnalezieniu skór oraz kości kóz i borsuków, które potrzebne są do wykupienia map u Sekuli, odsłaniających wszystkie sekrety.

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze