Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

HZD: The Frozen Wilds - mapa: barwniki, figurki, niebieskierki

Znajdźki i sekrety w banuckiej krainie.

Tak jak w przypadku podstawowej wersji, także w The Frozen Wilds, możemy poświęcić swój czas na szukaniu znajdziek. Tym razem jednak są one bardziej użyteczne niż w podstawce, w której to zbieraliśmy przedmioty niemające większej wartości.

W rozszerzeniu natomiast, dwie z trzech typów znajdziek odgrywają bardziej użyteczną rolę. Barwniki - których jest łącznie dziewięć i dzielą się na tlenki, sole i kryształy - będą potrzebne w jednym z podzadań w misji: Dla weraku. Niebieskierki to przedmioty, które można odnaleźć tylko w banackiej krainie. Są niezbędne przy zakupie lepszego sprzętu u kupców, gdyż służą jako waluta.

Tylko figurki zwierzęcia nie mają większego zastosowania. Oprócz satysfakcji z ich zebrania, nie przydadzą się nam do niczego. Ten typ znajdziek został oznaczony kolorem żółtym na mapie.

U Sekuli, zajmującej się malunkiem na skalnej ścianie w osadzie Pieśni kres, można zakupić trzy mapy, dzięki którym zostanie odsłonięta lokalizacja wszystkich znajdziek.

Na poniższych mapach zostały zaznaczone lokalizacje:


Barwniki i figurki zwierzęcia

Barwniki i figurki zwierzęcia to rodzaje znajdziek, które można zebrać w grze i otrzymać stosowne trofeum, gdy zostaną wszystkie odnalezione. Tych pierwszych jest łącznie dziewięć. Znaleźć je można przy skałach. Zazwyczaj zebrać je można z skalistych „sopli”, które wyrastają z ziemi. Figurek zwierzęcych natomiast należy szukać w ruinach starego świata albo w zniszczonych zabudowaniach.

  • Barwniki - zostały oznaczone kolorem różowym.
  • Figurki zwierząt - zostały oznaczone kolorem żółtym.
Mapa, na której zaznaczono lokalizację barwników i figurek zwierzęcia.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.


Niebieskierki

Jeśli zależy na zdobyciu najlepszego oręża i pancerza, wymagane jest odnalezienie przynajmniej kilkunasty niebieskierek. Oprócz tego, że mają one wartość kolekcjonerską, służą również jako waluta wśród banuckich kupców. Można za nie kupić bardzo rzadkie przedmioty.

Mapa, na której zaznaczono lokalizację niebieskierek.

Możesz też otworzyć mapę w drugim oknie lub pobrać na dysk.Trofea

Za odnalezienie wszystkich barwników oraz figurek zwierząt otrzymasz trofeum:

  • Wszystkie pigmenty - przyznawane za odnalezienie wszystkich dziewięciu barwników,
  • Wszystkie figurki zwierząt - przyznawane za odnalezienie wszystkich sześciu figurek zwierząt.

O autorze

Awatar Marcin Dolata

Marcin Dolata

Senior Guide Writer

Marcin zajmuje się w Eurogamer.pl tworzeniem poradników. Pierwsze gry uruchamiał spod DOS-a na monochromatycznym monitorze. Świetnie bawi się grając zarówno na PC, jak i konsoli.

Komentarze