Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hitman otrzyma wsparcie dla technologii HDR

Więcej kolorów!

Skradanka Hitman ukaże się pod koniec miesiąca w zbiorczym wydaniu pudełkowym. Jednym z dodatków będzie darmowa aktualizacja, zawierająca między innymi wsparcie dla technologii wyświetlania obrazu HDR (High Dynamic Range).

Szersza paleta barw sprawi, że oświetlenie będzie wyglądało bardziej naturalnie. Jasne obszary będą jaśniejsze, a nawet oślepiające, podczas gdy w ciemnych zakątkach trudniej będzie dostrzec szczegóły.

To tylko symulacja

„Jako przykład, weźmy Agenta 47 wyglądającego z ciemnego pokoju przez jasne okno. Bez HDR nie bylibyśmy w stanie dostrzec sceny na zewnątrz, ale włączenie tej technologii pozwala jednocześnie widzieć detale w pokoju oraz za oknem” - wyjaśnia programista Anders Wang Kristensen.

Zobacz: Hitman - poradnik i opis przejścia

„Innym przykładem jest słońce. Bez HDR nie możemy renderować go jaśniej niż biała kartka papieru, więc musimy symulować efekt oślepiania postaci. Dzięki HDR słońce może być kilkukrotnie jaśniejsze, więc bardziej przypomina to z prawdziwego świata.”

Jak zauważają deweloperzy z Io-Interactive na Twitterze, usprawnione oświetlenie zadziała na PC (z Windows 10), PS4, PS4 Pro oraz Xbox One S, ale nie na starszym modelu Xbox One.

Oczywiście potrzebny jest także odpowiedni monitor czy telewizor, zdolny do wyświetlenia obrazu wzbogaconego o kolory HDR.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze