Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

„Henry Cavill wciąż jest Wiedźminem”. Netflix z nietypową akcją promocyjną

Ale co na to Liam?

Netflix postawił na dosyć nietypową promocję trzeciego sezonu „Wiedźmina”. Firma postanowiła przypomnieć widzom z całego świata (głównie z Wielkiej Brytanii), że w rolę Geralta wciąż wciela się ukochany przez wszystkich Henry Cavill.

Tak, on wciąż jest Geraltem w trzecim sezonie »Wiedźmina«” - czytamy w ogromnym komunikacie, które wyświetlono na kilku monumentalnych lokacjach Wielkiej Brytanii. Jak dowiadujemy się dalej z oficjalnego profilu serialu na Twitterze, Netflix postanowił poinformować nas o tym fakcie „na wypadek gdybyśmy potrzebowali przypomnienia”.

Akcja nawiązuje oczywiście do faktu, że trzeci sezon będzie ostatnią szansą na zobaczenie Henry'ego Cavilla w roli Geralta. Aktor oficjalnie pożegna się z Białym Wilkiem, by w kolejnym rozdziale opowieści zostać zastąpionym przez Liama Hemswortha, znanego z występu w filmach z serii „Igrzysk Śmierci” i podobieństwa do swojego równie popularnego brata, Chrisa Hemswortha.

Nie da sie ukryć, że działania firmy spełniły swoje najważniejsze zadanie, przyciągając uwagę zarówno fanów, jak i osób niezaznajomionych z serialem. Odczucia większości odbiorców są jednak co najmniej mieszane. „Fakt, że musicie zachęcać widzów w taki sposób, dobitnie pokazuje, w jaką stronę zmierza ten serial” - czytamy w jednym z komentarzy.

Nie wydaje się również, by promowanie produkcji nazwiskiem Cavilla miało pomóc w oswojeniu widzów z przejęciem roli przez Hemswortha. Warto wspomnieć, że Netflix zapewniał wcześniej, że „podmiana” zostanie odpowiednio uzasadniona fabularnie, by całość odbyła się zgodnie z wizją świata i treścią książek Andrzeja Sapkowskiego.

- Będzie to więc bardzo zgodne z mitologią „Wiedźmina”. Bliskie temu, co zostało przedstawione w książkach i myślę, że ta zmiana zostanie przeprowadzona bez większych przeszkód. Ale jednocześnie będzie to nowy Geralt, będzie to nowa twarz dla tej postaci i sądzę, że będzie to również bardzo, bardzo ekscytujące dla widza - wyjaśniał Tomasz Bagiński, producent wykonawczy serialu. Druga część trzeciego sezonu ukaże się platformie Netflix 27 lipca.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze