Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hellblade 2 jeszcze w tym roku, a zaraz potem Avowed? Przeciek z terminami premier

Na grę Obsidianu poczekamy dłużej.

W sieci pojawiły się doniesienia o domniemanych okienkach wydawniczych dwóch wyczekiwanych produkcji na wyłączność Xbox i PC - Avowed oraz Senua's Saga: Hellblade 2. Za przecieki odpowiada leaker o dobrej reputacji.

Według użytkownika Twittera o pseudonimie Sn0w1n, którego doniesienia dotąd często się sprawdzały, premierę Senua's Saga: Hellblade 2 ustalono na końcówkę 2023 roku, natomiast wyczekiwane RPG studia Obsidian - Avowed - powinno zadebiutować dopiero w przyszłym roku. Leaker dodał, że „jest w 100% pewien podanych okienek wydawniczych, o ile deweloperzy nie napotkają niespodziewanych przeszkód”.

Wcześniej ten sam leaker informował o rzekomej dyskusji toczącej się w Microsofcie, której tematem miało być to, czy Hellblade 2 i Avowed należy wydać w odstępie około 2-3 miesięcy pod koniec bieżącego roku, czy nie lepiej przesunąć jeden z tytułów na przyszły rok. Widocznie Microsoft zdecydował się na drugi wariant.

Przed dwoma miesiącami znany insider Jez Corden donosił w podcaście The Xbox Two, że prace nad Avowed miały zostać zrestartowane, ponieważ „studio Obsidian chciało pokazać, że jest teraz deweloperem z pierwszej ligi, który potrafi dostarczyć ambitny projekt”, jednak twórcom nie udało się wdrożyć części planowanych funkcji, więc grę należało przeprojektować.

O Senua's Saga: Hellblade 2 na razie wiemy niewiele, choć twórcy pokazali już fragmenty rozgrywki oraz opublikowali kilka dzienników deweloperskich, które wkrótce zostaną wznowione. Obie produkcje powstają pod skrzydłami Xbox Game Studios i od premiery dostępne będą w ramach subskrypcji Game Pass na PC oraz konsolach z rodziny Xbox.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Avowed

Xbox Series X/S, PC

Senua's Saga: Hellblade 2

Xbox Series X/S

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze