Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Microsoft nie pokazał Avowed, bo gra ma spore problemy? Projekt traci twórców

Prace resetowano już kilka razy.

Dlaczego na konferencji Microsoftu zabrakło obiecującego Avowed? Jednym z wyjaśnień może być fakt, że firma chciała skupić się na projektach na następne 12 miesięcy, ale nieoficjalnie mówi się, że tytuł powstaje powoli i przy sporych problemach.

Informacje na krótko przed wczorajszą konferencją przekazał niezawodny Jason Schreier, powołując się na osoby zaznajomione z tematem. Jak dodał, nie był to kontrowersyjny Chris Avellone, który o kłopotach z produkcją informował jako pierwszy.

„Avowed przeszło przez kilka resetów koncepcji i straciło/wymieniło w ubiegłym roku kilku reżyserów i liderów działów. Nie spodziewam się gry w najbliższym czasie. Nie mówię, że jest w deweloperskim piekle i nigdy się nie ukaże, ale na pewno ma poważne problemy”napisał dziennikarz na forum ResetEra.

Produkcję zapowiedziano w lipcu 2020 roku, jako kolejne, duże RPG od studia Obsidian (twórcy Fallout: New Vegas czy The Outer World). Całość miała przypominać Skyrim i toczyć się w uniwersum Pillars of Eternity, ale nie wiadomo, na ile aktualne są te założenia.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze