Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hearts of Iron 4 ma za dużo DLC? Wydawca wprowadza abonament

18 zł miesięcznie za całość.

Paradox Interactive oferuje kolejny abonament dla swojej produkcji. Tym razem mowa o Hearts of Iron 4 - pełen pakiet dodatkowych treści kosztuje 18 złotych miesięcznie.

Produkcja wydana w 2016 roku przez lata „obrosła” w DLC do takiego stopnia, że dzisiaj nowi gracze zainteresowani pozyskaniem całej zawartości muszą liczyć się z wydatkiem na poziomie niemal 600 zł.

„Niewielka comiesięczna opłata da ci dostęp do wszystkich rozszerzeń i pakietów krajów, a także całej masy zawartości kosmetycznej oraz pakietów muzycznych i dźwiękowych dla gry Hearts of Iron. Plan subskrypcji obejmuje też przyszłe dodatki” - czytamy w opisie.

Obecnie mowa o pięciu większych rozszerzeniach, dwóch pakietach krajów, licznych utworach muzycznych - z Sabatonem na czele - oraz o zestawach kosmetycznych, ze skórkami na czołgi, okręty i samoloty.

Podobne rozwiązanie jest już dłuższego czasu dostępne dla Crusader Kings 2, a w przeszłości abonament testowano także w Europa Universalis 4, jeszcze bardziej obfitującym w dodatki.

Ważną różnicą w przypadku Hearts of Iron 4 jest fakt, że do skorzystania z abonamentu potrzebujemy podstawowej wersji gry, podczas gdy bazowe Crusader Kings 2 jest darmowe.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze