Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Harmonix zapowiada Fantasia: Music Evolved, wyłącznie na konsole Microsoftu

Gra muzyczno-rytmiczna, bazująca na możliwościach kontrolera Kinect.

Studio Harmonix, twórcy serii Rock Band i Guitar Hero pracują nad Fantasia: Music Evolved, nową grą muzyczną na X360 i Xbox One.

Tytuł wykorzysta możliwości czujnika Kinect, by przenieść obraz gracza na ekran. Poprzez wykonywanie odpowiednich gestów wpłyniemy na obiekty w grze.

Gracz wcieli się w początkującego czarodzieja, a wykonywane przez nas piosenki tchną życie w światy wykreowane przez maga Yen Sida.

Twórcy przygotowują 25 piosenek, w tym trzy wersje popularnego Bohemian Rhapsody zespołu Queen, czy Locked out of Heaven od Bruna Marsa.

W odróżnieniu od Rock Band i Dance Central, celem nie będzie jak najwierniejsze odwzorowanie przedstawionych na ekranie ruchów. Gracze otrzymają większą swobodę i możliwość swobodnego miksowania utworów, dodając gatunki muzyczne według upodobań.

Fantasia czerpie inspiracje z filmu pod tym samym tytułem, wydanego w 1940 roku przez Walta Disneya - animowana produkcja składała się z ośmiu segmentów, bazujących na popularnych utworach muzyki klasycznej.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze