Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Halo Infinite - misja Rekonstrukcja: Sekwencja

Cztery wieże, dane sekwencji.

Po etapie Pelikan unieszkodliwiony pora na najdłuższą misję w Halo Infinite. Zajmuje dużo czasu, ponieważ wymaga po prostu dotarcia do oddalonych od siebie punktów - a po drodze zawsze czekają jacyś wrogowie, którzy nas zaczepiają. Misja ta nie jest jednak szczególnie trudna.


Na tej stronie:


Iglica Dowództwa

Po scence i wylądowaniu od razu zobaczysz oznaczony cel (1), oddalony zaledwie o nieco ponad sto metrów. Jest przy nim kilku wrogów, którzy nie stanowią większego wyzwania. To terminal, którego musisz użyć.

Po krótkiej rozmowie i scence na mapie zostaną oznaczone aż cztery wieże, zwane Znacznikami, które musisz teraz odwiedzić, by w każdej zebrać dane. Oznaczamy je według kolejności, w jakiej najlepiej do nich docierać: A, B, C i D.


Rekonstrukcja Sekwencji - pierwszy Znacznik

Na początku udaj się na zachód. Po drodze do pierwszego Znacznika warto zająć dwie bazy WBO. Przejmuje się je tak, jak wszystkie inne - pokonujesz przeciwników i zajmujesz lądowisko. Znacznik (2) wygląda dosyć charakterystycznie, wszystkie będą wyglądać identycznie, jak ten.

Warto zaznaczyć, że przy pierwszej z baz zaatakują cię wrogowie w pojazdach latających. Pamiętaj, że możesz użyć linki z hakiem, żeby przyciągnąć się do takiego pojazdu i automatycznie go przejąć. Może on być bardzo pomocny w tej misji, ze względu na duże odległości między Znacznikami.

Kiedy dotrzesz do pierwszego znacznika, pokonaj wrogów i użyj terminalu przy drzwiach (3). Wejdź do Znacznika - w środku wystarczy zejść niżej, a każdy Znacznik wygląda wewnątrz tak samo. Jest tam tylko jedno pomieszczenie z dodatkowym panelem z danymi (4), którego możesz użyć. W Znacznikach nigdy nie ma wrogów w środku.


Brama Rozdarcia

W drodze do Znacznika B musisz przejść przez Warownię (5), więc przy okazji można ją przejąć - chyba że przelecisz nad nią pojazdem latającym. Każdą z trzech bram należy w tej lokacji otworzyć ręcznie. Pierwszy mechanizm bramy jest za murem (6).

Wewnątrz Warowni jest zawsze sporo wrogów, pojazdy są tu bardzo przydatne, szczególnie zwinny Duch.

Przełącznik drugiej bramy jest w budynku na wzgórzu (7), a ostatnią bramę otworzysz w pomieszczeniu na prawo od niej. Uważaj, bo czają się tam szarżujący wrogowie.

Po otwarciu trzeciej bramy musisz jeszcze dotrzeć do budynku po prawej stronie, na innym wzgórzu, by w środku wyłączyć generator (8). Tym samym przejmiesz całą Warownię i zdobędziesz punkty waleczności.


Pozostałe Znaczniki

Teraz udaj się do Znacznika B z mapy na początku tej strony. Jak przy każdy, będzie trochę wrogów - tutaj problemem będą przeciwnicy w czołgach. Na szczęście pociski tych pojazdów lecą dosyć powoli, więc łatwo ich unikać. Musisz tylko pokonać przeciwników w najbliższej okolicy Znacznika (9).

Proces zbierania danych zawsze wygląda tak samo. Otwierasz drzwi, schodzisz na dół, pobierasz dane z terminalu. Możesz potem skierować się na północ, do trzeciego Znacznika, po drodze przejmując jedną bazę. Przy samym znaczniku będą wrogowie w Duchach (10), więc warto skorzystać z okazji i ukraść jeden pojazd.

Z pojazdem szybko dotrzesz też do ostatniego Znacznika. Przed nim spotkasz Łowców (11), ale teren potyczki jest otwarty, więc łatwo ich unikać i ostrzeliwać z daleka.

Po zebraniu danych w ostatnim Znaczniku przenieś się za pomocą szybkiej podróży do bazy najbliższej celu, czyli Iglicy, przy której byłeś na samym początku misji.

W bazie przed Iglicą musisz aktywować most - zrobisz to w budynku po lewej (12).

Przed samą Iglicą ponownie użyj terminalu (13), którego używałeś na początku misji. Tym razem zyskasz dostęp do środka, a gdy wejdziesz do Iglicy, zacznie się kolejny etap.


Czy można omijać wrogów?

Wyjątkowo, w przypadku misji Sekwencja, dodajemy odpowiedź na pytanie o omijanie przeciwników - zadanie to bowiem obejmuje wielki obszar, na którym trafić można na wiele miejsc wypełnionych wrogami.

Nie musisz jednak robić nic, poza odwiedzaniem Znaczników. Wszystkie bazy można ominąć, ale po prostu warto się nimi zająć - by mieć dostępne punkty zaopatrzenia i szybkiej podróży na przyszłość.

Jeśli jednak uda ci się zdobyć i zachować pojazd latający, bez przeszkód możesz użyć go, by przemieszać się między samymi celami misji głównej.

Następnie: Halo Infinite - misja Rekonstrukcja: Sieć

Spis treści: Halo Infinite - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Halo Infinite - misja Cmentarzyska: Pelikan Unieszkodliwiony

O autorze
Komentarze