Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hades 2 ma nowy termin premiery we wczesnym dostępie

Zagramy w przyszłym roku.

Studio Supergiant Games przesunęło termin premiery wczesnego dostępu do Hades 2 na drugi kwartał 2024 roku. Przy okazji zapowiedziano testy stanu technicznego gry, do których dostęp otrzyma wąska grupa graczy.

Wedle oryginalnych planów wersja Early Access miała zadebiutować jeszcze w tym roku. Deweloperzy wyjaśniają jednak, że chcą zaoferować graczom odpowiednio bogaty pakiet zawartości, a do tego potrzeba czasu. „Mimo że wczesny dostęp z natury oznacza, że gra nie jest jeszcze ukończona, nadal chcemy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby upewnić się, że Hades 2 będzie wart zachodu, gdy tylko zostanie udostępniony” - napisano w komunikacie.

Podobnie jak w przypadku pierwszej części, wczesna wersja gry będzie dostępna do kupienia na Steamie oraz Epic Games Store. Więcej szczegółów - także o wspomnianej fazie testów - otrzymamy w późniejszym terminie, najpewniej na początku przyszłego roku. Potencjalnej daty premiery pełnej wersji nie podano, bo deweloperzy nie wiedzą, ile czasu zajmie doprowadzenie gry do kompletnego stanu. Early Access ma być bowiem regularnie rozwijany o kolejne postacie, mechaniki i rozdziały opowieści.

W sequelu nie wcielimy się w postać Zagreusa, lecz Księżniczkę Zaświatów, która zajmie się zwalczaniem mitologicznych postaci na powierzchni, a nie tytułowym Hadesie. To tyle jeśli chodzi o najbardziej drastyczne zmiany. Większość elementów ma być inspirowana „jedynką”, otrzymamy więc wysoki poziom trudności oraz szeroki wachlarz broni i postaci prosto z greckiej mitologii.

Jako nieśmiertelna Księżniczka Zaświatów eksplorować będziesz większy, głębszy świat mitów, rozprawiając się z siłami Tytana Czasu, wspierana mocą Olimpu w ramach ambitnej opowieści, którą tworzy każde twoje niepowodzenie i osiągnięcie” - czytamy w opisie na Steamie, gdzie grę można już dodać do listy życzeń.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze