Skip to main content

Guardians of the Galaxy - premiera i najważniejsze informacje

Fabuła, postacie i rozgrywka.

Guardians of the Galaxy to nowa produkcja studia Eidos Montreal. Wbrew pozorom, nie bazuje ona na żadnej znanej z filmów czy komiksów historii - to zupełnie nowa, oryginalna przygoda.

Już na wstępie warto podkreślić, że tytuł ten jest produkcją dla jednego gracza. Wbrew przewidywaniom niektórych, spodziewających się kolejnej gry-usługi czy nacisku na kooperację.

Gra zaoferuje wielogodzinną kampanię i żadnego trybu multiplayer, co warto podkreślić. Guardians of the Galaxy - jak zapewniają twórcy - ma być wierne klimatowi, który wykreowali autorzy komiksów ze Strażnikami Galaktyki.

  • Premiera: 26 października 2021
  • Platforma: PC, Switch, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S
  • Gatunek: gra akcji, strzelanka
  • Wersja językowa: polska (dubbing)
  • Producent: Eidos Montreal
  • Wydawca: Square Enix

Data premiery

Guardians of the Galaxy ukaże się 26 października 2021 roku na wszystkich współczesnych platformach sprzętowych - na PC, Nintendo Switch, PS4 i PS5, a także Xbox One oraz Xbox Series X i S.

Nabywcy wersji na PS4 lub Xbox One będą mogli bezpłatnie ulepszyć grę do wersji next-genowej za pomocą bezpłatnej aktualizacji.

Dodatek do pre-orderów to zestaw skórek postaci

Fabuła i postacie

Twórcy Guardians of the Galaxy celowo nie ujawniają wielu szczegółów na temat fabuły. Wiadomo tylko, że grupa Strażników będzie na początku gry stosunkowo świeża - i nie do końca zgrana. Załoga musi jednak uratować wszechświat.

„Nieoczekiwanie zapoczątkowujesz serię katastrofalnych wydarzeń, które prowadzą do szalonej podróży przez zdumiewające światy zamieszkane przez znane i oryginalne postacie Marvela” - czytamy w oficjalnym opisie.

W grze pojawią się oczywiście bohaterowie znani z filmów - główny bohater to Star Lord. Tylko w niego wcielimy się podczas rozgrywki. Jego kompani to zabójczyni Gamora, drewniany Groot, osiłek Drax oraz specjalista od broni palnej, szop Rocket.

Odwiedzimy różnorodne planety, a być może nawet wymiary

Co ciekawe, twórcy przygotowali system dialogów z wyborami. W niektórych momentach możliwe jest zadecydowanie o tym, jak przebiegnie scena - co będzie wiązało się z późniejszymi konsekwencjami i zmieniającym się nastawieniem postaci do bohatera.

Opowieść przedstawiona w grze nie ma żadnego związku z historiami przedstawianymi w filmach Marvel Cinematic Universe.


Rozgrywka

Twórcy zaznaczyli w jednym z wywiadów, że rozgrywka w Guardians of the Galaxy to „drużynowe solo”. Sterujemy bowiem wyłącznie Star Lordem, ale wydajemy też polecenia towarzyszom.

Podczas walki skorzystamy z broni palnej i ataków w zwarciu, wykonując nawet proste kombosy, aktywując ciosy specjalne. Przy pomocy różnych przycisków, polecimy kompanom, by aktywowali w danym momencie konkretną zdolność.

Poza tym, pozostałe postacie będą radzić też sobie podczas walki samodzielnie, stale atakując przeciwników. Wykonywanie potężniejszych ruchów ofensywnych wymaga już jednak poleceń od gracza.

Starcia mają być efektowne, ale i taktyczne

Podczas walki należy utrzymać wysoki poziom wskaźnika tempa. Dzięki temu otrzymamy możliwość używania mocniejszych umiejętności. Wspomniany wskaźnik będzie zwiększał się, jeśli nie przestaniemy atakować wrogów - na wzór punktów kombosów z gier typu Devil May Cry.

Ciekawym smaczkiem jest także możliwość wypowiadania różnych kwestii dialogowych podczas walki, by zmotywować drużynę do większego wysiłku.


Gameplay

Twórcy opublikowali do tej pory tylko jeden oficjalny materiał wideo z rozgrywką, jednak jest on dosyć długi - trwa ponad 10 minut i pozwala przyjrzeć się eksploracji, walce, a nawet wyborom w dialogach.

Zobacz na YouTube

Zobacz także