Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry z GameCube trafią na Nintendo Switch - raport

Dzięki funkcji Virtual Console.

Na konsolę Nintendo Switch trafią gry z GameCube'a - informuje Eurogamer, powołując się na zaufane źródła. Starsze produkcje mają zadziałać dzięki emulacji Virtual Console znanej choćby z Wii U.

Twórcy pracują już nad pierwszymi tytułami, które zostaną udostępnione na Switch. Są to Super Mario Sunshine, Luigi's Mansion oraz Super Smash Bros. Melee.

Szczegóły dotyczące emulacji nie są jeszcze znane - nie wiadomo więc, jakie starsze platformy będą obsługiwane przez Virtual Console. Za system odpowiada podobno studio NERD (Nintendo European Research and Development), które zaprojektowało wydaną niedawno konsolę NES Mini.

Nintendo chce zaoferować zniżki dla osób, które kupiły już konkretne tytuły w Virtual Console na Wii U. Dotyczy to między innymi gier z konsol NES i SNES.

Deweloperzy pracują też podobno nad Animal Crossing z GameCube. To informacja o tyle interesująca, że produkcja ta umożliwiała uruchomienie wybranych gier z Nintendo Entertainment System - bohater kolekcjonował różne tytuły i mógł w nie zagrać.

Już 12 stycznia Nintendo ujawni datę premiery konsoli Switch. Zaprezentowane zostaną też pierwsze gry na nową platformę. Być może tego samego dnia oficjalnie ogłoszona zostanie emulacja GameCube'a.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły