Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry na wyłączność Xbox Series X zadziałają na Xbox One "w chmurze"?

Kompromis.

Niektóre gry, które nie trafią w ramach tradycyjnej dystrybucji cyfrowej i pudełkowej na Xbox One, a tylko na Series X/S, mogą zadziałać na starszej konsoli Microsoftu dzięki usłudze xCloud - zasugerował Phil Spencer.

- Kiedy patrzymy na Xbox One, to oczywiście, to byłby świetny sposób na połączenie sprzętów dwóch generacji i pozwolenie ludziom, by zagrali we wszystkie gry - powiedział szef działu Xbox w rozmowie z Kotaku.

- Nie sądzę, że potrzebujemy wielu lat, by opracować taki system. Po prostu musimy nad tym popracować, ale wiemy, jak to zrobić.

Microsoft wycofał się z pierwotnych planów, które zakładały, że do 2022 roku wszystkie tytuły na Series X trafią też na Xbox One. Gry takie jak Avowed, Everwild, Fable czy nowa Forza Motorsport mają - według oznaczeń przy trailerach - ukazać się tylko na konsolach nowej generacji.

Usługa xCloud wchodzi w skład abonamentu Game Pass Ultimate. Pozwala grać w ponad sto tytułów z biblioteki GP na urządzeniach mobilnych, a w przyszłości także na laptopach.

Komentarze