Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gry na Windows 10 z trybem offline

Opcję trzeba włączyć w każdym tytule z osobna.

Nieoficjalny rzecznik Microsoftu - Larry „Major Nelson” Hryb - poinformował na Twitterze, że w systemie Windows 10 pojawiła się możliwość uruchomienia produkcji zakupionych w cyfrowym sklepie firmy w trybie offline.

Opcja dostępna jest w większości tytułów z oferty Windows Store - głównie w grach z kampanią fabularną oraz innymi wariantami dla pojedynczego gracza.

Problem w tym, że funkcję trzeba najpierw włączyć, co jest procesem dosyć żmudnym. Jak napisano w poradniku na stronie pomocy technicznej, należy wejść w ustawienia profilu użytkownika w cyfrowym sklepie i aktywować „uprawnienia trybu offline”.

To jednak nie wszystko. Następnie musimy odpowiednio „przygotować” produkcję, w którą chcemy zagrać bez połączenia z siecią. Będąc podpiętym do internetu, trzeba włączyć tytuł i zalogować się do usługi Xbox Live.

Produkcje zakupione w sklepie Windows Store można uruchomić w trybie offline

Proces należy powtórzyć w każdej grze. Innymi słowy - aby skorzystać z opcji i tak trzeba mieć dostęp do globalnej sieci.

Microsoft przypomina też o oczywistych kwestiach - w trybie offline nie działać będą takie elementy, jak cyfrowe transakcje czy warianty multiplayerowe. Nie zostaną też zaliczone osiągnięcia, które jednak zsynchronizują się po ponownym uzyskaniu połączenia z internetem.

W Windows Store na PC dostępne są przede wszystkim tytuły wydawane przez giganta z Redmond - między innymi Gears of War 4, Quantum Break oraz Forza Horizon 3. Są też gry od zewnętrznych firm, w tym Rise of the Tomb Raider.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły