Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gran Turismo Sport opóźnione do przyszłego roku

Potrzeba więcej czasu.

Kazunori Yamauchi poinformował, że Gran Turismo Sport ukaże się dopiero w przyszłym roku. Założyciel studia Polyphony Digital wyjaśnił, że deweloperzy potrzebują więcej czasu na dopracowanie tej ambitnej produkcji na PlayStation 4.

Jesień na PS4 zapowiada się skromnie

Nie podano dokładnej daty premiery. Dotychczas zakładano, że tytuł ukaże się 16 listopada.

„Od samego początku produkcja ta była naszym najambitniejszym przedsięwzięciem, z wykorzystaniem najnowszych technologii, takich jak system renderowania bazujący na fizyce powierzchni” - wyjaśnia Yamauchi.

„Jednak wraz ze zbliżaniem się do daty debiutu w listopadzie, zdaliśmy sobie sprawę, że potrzebujemy więcej czasu na dopracowanie GT Sports, na które przeznaczyliśmy już tyle wysiłków od czasu ogłoszenia.”

„Nie chcemy żadnych kompromisów. Nie możemy potwierdzić nowej daty premiery, ale jesteśmy jeszcze bardziej zaangażowani, by uczynić GT Sports najlepszą odsłoną Gran Turismo" - dodaje legendarny producent.

W grze znajdzie się między innymi 137 samochodów klasy „Super Premium”, a wszystkie dostępne auta doczekają się widoku z kokpitu. Do dyspozycji graczy oddane zostaną cztery kategorie pojazdów, a każda zawierać ma zarówno autentyczne, jak i nieistniejące modele.

Wyścigi odbędą się zaś w 19 lokacjach. Powrócą też zawody na trasach szutrowych i odcinki rajdowe. Zabraknie natomiast dynamicznie zmieniającej się pogody - warunki ustalimy przed każdym startem. Twórcy chcą w ten sposób podnieść płynność i jakość obrazu.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze