Skip to main content

Gran Turismo 7 najwyraźniej wycofane z Rosji - gra niedostępna w PS Store

Sony miało podjąć decyzję w ostatniej chwili.

Dzisiaj debiutuje Gran Turismo 7. Cyfrowa wersja gry nie jest jednak dostępna w Rosji, co może oznaczać, że Sony zdecydowało się wycofać tytuł ze wspomnianego rynku.

O sprawie piszą nasi koledzy z brytyjskiego Eurogamera. Produkcji nie można obecnie kupić - wbrew wcześniejszym zapewnieniom - w rosyjskim PS Store. Informacja na karcie katalogowej wskazuje, że „data premiery oczekuje na potwierdzenie”.

Zaprzyjaźnieni dziennikarze dowiedzieli się, że Sony podjęło decyzję o niewydawaniu Gran Turismo 7 w Rosji minionej nocy, a więc niemal w ostatniej chwili. Firma zapewne wkrótce oficjalnie ogłosi decyzję, ale na razie odmówiła komentarza w tej sprawie.

Gra nie jest dostępna w PS Store

Wycofanie produkcji z rosyjskiego rynku - jeżeli zostanie potwierdzone - to najprawdopodobniej reakcja na agresję Rosji na Ukrainę. Ukraińskie władze niedawno zaapelowały do twórców i wydawców gier o zablokowanie Rosjanom dostępu do tytułów.

Zaznaczyć też trzeba, że filmowy oddział Sony podjął już stosowne działania dotyczące Rosji. Firma odwołała bowiem zaplanowaną na 24 marca kinową premierę Morbius - obrazu o jednym z głównych przeciwników Spider-Mana.

Poczuj się jak prawdziwy kierowca!
Premiera Gran Turismo 7 już 4 marca.

Zobacz wszystkie edycje
Gran Turismo 7 w Media Expert

Zobacz także