Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze wszędzie widzą zapowiedź GTA 6. Tym razem analizują koszulkę w GTA Online

Rockstar faktycznie ukrył na niej wiadomość.

Wydaje się, że jakiekolwiek ruchu nie wykona Rockstar, to jest on następnie prześwietlany przez graczy w poszukiwaniu zaszyfrowanych wskazówek o GTA 6. Tak stało się również tym razem, kiedy do GTA Online na krótko trafił osobliwy t-shirt. Koszulka rzeczywiście zawierała ukrytą wiadomość.

13 czerwca zadebiutowało darmowe rozszerzenie do GTA Online, San Andreas Mercenaries. DLC wprowadziło do gry nie tylko nowe misje i możliwości, ale też partię ubrań, wśród których pojawił się t-shirt nazwany „???”. Brzmi tajemniczo, a dodatkowego smaczku nadawał fakt, że element ubioru pojawił się w kategorii „Rocznica GTA 5”.

Jakby tego było mało, koszulka miała nadrukowane dziwne symbole oraz ukrytą wiadomość, którą fani szybko wrzucili w narzędzie deszyfrujące A1Z26. Odczytany tekst to „ONEDAYWILLREVEALALL”, czyli „jeden dzień wszystko ujawni”. Fani od razu pomyśleli o GTA 6, upatrując w kodzie rychłej zapowiedzi gry. Fakt, że koszulka dość szybko zniknęła z gry, był dla niektórych dowodem, że Rockstar bawi się z fanami.

Rzeczywistość jest jednak raczej mniej ekscytująca i najpewniej mamy do czynienia ze zbyt wczesnym opublikowaniem przez Rockstar koszulki przeznaczonej na event halloweenowy 2023. Dataminerzy przeszukujący pliki GTA Online znaleźli w grze tekstury utrzymane w podobnym klimacie co t-shirt, z odniesieniami do obcych i UFO.

Łącząc poszlaki, dochodzimy do sensownego wytłumaczenia: Rockstar planuje event łączący Halloween i 10. urodziny GTA Online, bo obie okazje wypadają w październiku. Koszulka (ukryta właśnie w kategorii „Rocznica GTA 5”) ukazała się po prostu zbyt wcześnie.

Najlepszy i najpewniejszy „teaser” GTA 6, który otrzymaliśmy w ostatnim czasie, to raport finansowy Take-Two, właściciela Rockstar Games, za 2023 rok fiskalny. Pojawiła się w nim prognoza znacznego wzrostu przychodów w okresie od kwietnia 2024 do marca 2025, co wskazuje właśnie na premierę oczekiwanej gry w tym przedziale czasowym.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Przemysław Wańtuchowicz

Przemysław Wańtuchowicz

Deputy Editor

Przemek jest z-cą redaktora naczelnego, nadzoruje dział informacyjny oraz wspomaga kierowanie działem poradników.

Komentarze