Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Kolejna duża aktualizacja GTA Online to wojna najemników

Premiera już wkrótce.

GTA Online jest kurą znoszącą złote dolary, więc Rockstar nie zamierza rezygnować z dalszego wsparcia trybu online, nawet jeśli na dalekim horyzoncie majaczy już GTA 6. Kolejna aktualizacja - San Andreas Mercenaries - ukaże się 13 czerwca.

Gracze sami staną się najemnikami, ale z „grupy renegatów”. Powalczymy... z innymi najemnikami - mowa o korporacji Merryweather, która powinna być dobrze znana wszystkim miłośnikom „piątki”. Warstwa fabularna zakłada, że firma chce wyeliminować najemniczą konkurencję, na co oczywiście nie możemy pozwolić.

Wygląda na to, że całość przemówi głównie do miłośników latania. „Doskonały mechanik lotniczy i as przestworzy Charlie Reed zbiera szwadron doborowych asów przestworzy i najemników, znanych jako Anioły Los Santos, by wykonywać dochodowe zlecenia, kraść tajne dane z serwerów, prowadzić ataki i zrzucać bomby na atrakcyjne cele” - czytamy w opisie.

Baza wypadkowa także znajdzie się w przestworzach, w postaci zmodyfikowanego Mammotha Avengera. „Wykonacie też nowe zadania polegające na przemycie cennej kontrabandy drogą naziemną oraz natraficie na spontaniczne okazje, by zaatakować ruchome cele i w ten sposób zdobyć dodatkową gotówkę oraz dobra” - zapewnia Rockstar.

W planach jest także nowy pistolet maszynowy, „idealny do strzelania podczas jazdy”, a deweloperzy zabrali się także za funkcje, o które graczy dopytywali od dłuższego czasu, jak możliwość odebrania wszystkich zniszczonych pojazdów jednocześnie po telefonie do Mors Mutual Insurance.

Będziemy też mogli przytrzymać przycisk, by biec sprintem, co brzmi jako dość podstawowa opcja, na którą trzeba było czekać niecałe dziesięć lat. Do tego aktualizacja kreatora (wprowadzająca choćby śnieg) oraz poszerzenie listy taksówek o Willarda Eudora i Classique Broadway.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze