Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze rozwiązują tajemnicze szyfry związane z Call of Duty: WW2

Plus: 3 sekundy rozgrywki.

Activision uruchomiło specjalną stronę promocyjną dla nadchodzącego Call of Duty: WW2. Głównym elementem jest maszyna szyfrująca w stylu Enigmy, służąca do dekodowania tajnych wiadomości.

Jak można się domyślać, gracze natychmiast ruszyli na poszukiwania kodów. Jak na razie znaleziono tylko jeden, sprytnie ukryty w oficjalnej wiadomości na Twitterze.

Okazuje się, że „IUFDJ BHLOP JMUBA” odkodowane w maszynie przekłada się na „A NEW HORROR RISES” czyli „rodzi się nowy horror”. Wszystko to jest zapewne nawiązaniem do kooperacyjnego trybu Zombie.

Poprawne wpisanie całej wiadomości udostępnia też dokument z grafikami: portret Fryderyka I Barbarossy, co gracze interpretują jako nawiązanie do Operacji Barbarossa.

Jest także zaginiony „Portret młodzieńca” autorstwa Rafaela Santi, zagrabiony przez nazistów z ukrytych zbiorów Muzeum Czartoryskich w 1939 roku.

Zwrócono także uwagę na umieszczona na dole „Enigmy” cyfry, które - zamienione na geograficzne koordynaty - wskazują na Dunkierkę we Francji, znaną choćby z Operacji Dynamo w 1940 roku.

Jak jednak wiemy z pierwszych zapowiedzi, akcja kampanii fabularnej Call of Duty: WW2 rozegra się w późniejszych latach wojny, więc odwiedziny na północy Francji czy poszukiwania zaginionych malowideł są raczej mało prawdopodobne.

Nie jest więc jasne, do czego odnoszą się ujawniane ilustracje - o ile odnoszą się do czegokolwiek poza ogólnie pojętą II wojną światową.

Tymczasem powyżej znaleźć można pierwsze sekundy gameplayu. Wszystko wskazuje na to, że pomimo postawienia na większy realizm, produkcja nie zrezygnuje z dynamicznej rozgrywki.

Call of Duty: WW2 ukaże się 3 listopada na PC, PS4 i Xbox One.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze