Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Gracze odłączają Diablo 4 od sieci, by kraść sezonowy ekwipunek

Blizzard nie będzie zadowolony.

Nie trzeba było dużo czasu, by fani Diablo 4 odnaleźli sposób na obchodzenie ograniczeń gry. Na popularności zyskuje sztuczka, która pozwala na przenoszenie „normalnych" postaci do rozgrywki sezonowej. Gracze mają nowy sposób na zarobek, a Blizzard kolejny problem do naprawy.

Fundamentalne reguły działania sezonów są całkiem proste: grać możemy wyłącznie nowo wykreowaną postacią, która wraz zakończeniem czasowo limitowanego etapu rozgrywek zostanie przeniesiona do Sfery Wieczności. Okazuje się jednak, że wymóg da się ominąć poprzez... odłączenie internetu.

Jak wyjaśnia serwis PCGamer, niejaki „Glitch Unlimited” odkrył, że do sezonu można przenieść także postać „normalną”. By tego dokonać należy dołączyć do rozgrywki znajomego, odłączyć grę od sieci, przeklikać się przez zestaw komunikatów, a następnie dwukrotnie wybrać z listy odpowiedniego bohatera.

Prezentacja sztuczki rozpoczyna się w okolicach pierwszej minuty materiału

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, postać zostanie przeniesiona do Sfery Sezonowej. Gracz otrzyma tym samym możliwość „wykradzenia” legendarnych przedmiotów z unikalnymi aspektami lub podbicia poziomu doświadczenia bohatera dzięki sezonowym błogosławieństwom.

Jak łatwo się domyślić, przenoszenie postaci między Sferami nie znajduje się na liście atrakcji przygotowanych przez twórców. Możemy więc podejrzewać, że błąd zostanie naprawiony w jednej z aktualizacji. Najbliższa zadebiutuje już 8 sierpnia i wprowadzi do gry długą listę wzmocnień dla każdej klasy, z naciskiem na Czarodziejów i Barbarzyńców.

Znając dosyć brutalną politykę Blizzarda, wykorzystywanie błędu może poskutkować ostatecznie bolesnymi konsekwencjami, najpewniej w postaci bana. Diablo 4 jest bowiem grą-usługą opartą na rozgrywcę sieciowej, dlatego deweloperom zależy na tym, by nieuczciwi gracze nie zdobywali przewagi nad innymi - czy to korzystając z opisanego wyżej błędu, czy też zewnętrznych aplikacji.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Diablo IV

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze